| Sebastiana12345 a întrebat:

In februarie am fost pe stop in 25 pana in 28 in martie din 30 pana in 2 aprilie in 29 aprilie am fost din nou pana in 2 mai in 21 mai a ejaculat in mine si in 22 apoi ciclul mi-a venit in 1 iunie ( a tinut 3 zile) 27 iunie (4 zile) 26 iulie (4 zile) 22 august ( a tinut pana in 23 ) in ultimele 3 luni am avut sangerare cu cheaguri iar la sfarsitul ciclului sp***ageri maronii sani nu au crescut se intaresc inainte de ciclu burtica a crescut dar m-am cam ingrasat oricum eram grasuta ...parere sunt nu sunt? Am facut un test in iunie dar am asteptat doar un minut acum ma doare burta uneori sau simt intepaturi in jurul buricului si dureri

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

25.02 - 29.03 = 33 de zile; 30.03 -28.04 = 30 de zile; 29.04 - 31.05 = 33 de zile; 01.06 - 26.06 = 26 de zile; 27.06 -25.07 = 29 de zile; 26.07 - 21.08 = 27 de zile; se poate aprecia ca ultimele 6 cicluri menstruale au fost destul de neregulate dupa cum urmeaza; 33, 30, 33, 26, 29, 27. Fiindca cele 2 contacte sexuale amintite au fost intretinute in timpul ciclului menstrual 29.04 - 31.05, in zilele de 21.05 si 22.05 adica cu 10 respectiv 9 zile inainte de pornirea menstruatiei incepute in data de 01.06. In concluzie reiese foarte clar si precis ca formarea unei sarcina a fost IMPOSIBIL de a se putea realiza/produce, fiindca ambele contacte sexuale au fost intretinute dupa trecerea a 3 si 4 zile fata de momentul OVULATIEI care s-a produs in data de 18.05. Fiindca din data de 19/20.05 a inceput PERIOADA LUTEALA care este 100% NEFERTILA si cele 2 contacte sexuale au fost intretinute in aceasta perioada rezulta ca NU s-a format o sarcina. Fiindca este stabilit atat stiintfic cat si medical ca insasi simpla pornire a menstruatiei in jurul datei preconizate, calculate si desfasurarea ei in conditii similare/asemanatoare cu menstruatiile avute/produse anterior, reprezinta intotdeauna GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9 % in timpul ciclului menstrual anterior NU s-a produs fecundarea ovulului, NU s-a format o sarcina si din acest motiv se elimina din uter fostul ENDOMETRU care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina. Acest lucru se produce din cauza faptului ca intre timp endometrul a imbatranit, s-a degenerat si a devenit inutil in organism si printr-un proces bine stabilit, acesta este transformat in menstruatie si eliminat sub forma sangelui menstrual. Rezulta ca in aceasta situatie este exclusa in proportie de 99, 99% posibilitatea de a mai putea exista o sarcina chiar si ipotetica. In concluzie daca dupa ultima menstruatie NU ai mai intretinut contacte sexuale neprotejate reiese foarte clar ca NU poti fi insarcinata in acest moment. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Ai fost tu pe Stop, dar nu ti-a dat Play?

| Sebastiana12345 explică (pentru DeathIncarnate):

Nu...a zis ca iti da tie

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Sebastiana12345):

E tot ce astept...dar mai repede ca mai am de prins cateva semafoare

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea ta, fa un test de sarcina.