| NotToday a întrebat:

In final, am aflat rezultatul... Dupa ce m-a inselat prima, data anul trecut, pe urma vroia sa il insele pe respectivul cu mine, se implora sa o iert, mi-a promis ca se va schimba, ca va fi alta persoana, ca va fi totul frumos. Am zis ca oricine merita a 2-a sansa, dar evident, nu a fost sa fie. Azi am aflat ca "fosta" mea prietena m-a inselat, din nou, in timp ce era intr-o vacanta prin Asia. Cel mai probabil a facut-o deoarece diferentele materiale dintre familiile noastre erau destul de mari. Ea spune ca nu o faceam fericita (recunosc, am injurat-o acum o luna, dar doar pe net, deoarece isi batea constant joc si nu am mai putut sa tin in mine), dar afara tot timpul era cu zambetul pe buze, "sarea in sus" de fericire cand eram impreuna, plangea si imi spunea ca ii norocoasa ca ma are, ii faceam cadouri, tineam la ea, ii duceam tot timpul mancare si aveam mare grija de ea. Eu recunosc ca sunt un naiv ca am renuntat la o relatie frumoasa pentru a ramane cu ea... Dar o asemenea persoana, cum poate fi catalogata? Ma scuzati, dar inca nu-mi vine sa cred ca exista oameni de genul asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.Din pacate, exista.Stii ce nu inteleg si nu o sa inteleg niciodata? Cum se poate preface o persoana atat de bine? Cum poate sa se prefaca ca te iubeste, sa-ti spuna asta, dar sa nu simta nimic de genul? Cum poate sa profite de un om care-i face toate poftele?
Nu o sa inteleg niciodata asta.E... atat de, wow!
Stii? Nu merita sa te mai gandesti la ea.Nu merita sa o mai saluti,sa o mai privesti in ochi! Merita doar sa o scoti din sufletul tau,daca nu ai scos-o deja!
Sa iti vezi de viata ta,sa nu mai fii pe viitor naiv(chiar daca e dificil, mai ales cand sunt in joc sentimente).
Sa astepti sa cunosti persoana alaturi de care iti doresti un viitor.

Mergi mai departe cu capul sus!
Nu regreta nimic din ce a fost. Invata din greseli. Ia-o ca pe o experienta neplacuta, care te-a ajutat sa-ti deschizi ochii, sa iti dai seama ca exista oameni care pot spune 'te iubesc', chiar daca nu simt.Care pot profita de bunatatea unei persoana, fara a avea vreo remuscare!

| NotToday explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca m-a iubit, o perioada cel putin... In ultima vreme vedeam unele dubii, nu isi mai dadea interesul, nimic. Ma bucur ca am reusit sa ma detasez la timp...

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si a batut joc de tine...a profitat de iubirea ta, nici nu stiu cum poate fi catalogata fata respectiva, nu merita atentia ta

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Oameni de genul o sa intalnesti toata viata, si din pacate nu iti poti da seama cand esti mintit. Asta e, trebuie sa te obisnuiesti, sa incerci sa nu mai pui totul la suflet si sa nu mai ai asteptari atat de mari.

| iubesc a răspuns:

Asta e viata ce sa faci? Fereste-te de asemenea fete.

| LucHD a răspuns:

E foarte urat din partea ei ca nu si-a respectat promisiunea fata de tine. Daca vreodata o sa mai vina cu asfel de promisiuni fii indiferent si pune`o sa faca sacrificii si sa se chinuie sa te obtina sa iti demonstreze ca s`a schimbat cu adevarat, pana atunci fii indiferent cu eawinking. Succes! big grin