| SexyChick a întrebat:

In fine, am luat sims 2 complete, dar nu stiu cum sa il instalez
straight face instructiunile sunt:
Instructions:

1. Use MagicISO to mount and install the original "The Sims 2" game.
Serial numbers are found in "Keys. txt."

2. Continue to use MagicISO to install the rest of expansion/stuff packs.
No specific order is required.

3. Copy "Sims2EP6. exe" in "No-CD Fix" to:
C:\Program Files\EA GAMES\The Sims 2 Bon Voyage\TSBin - overwrite the existing file.

________________________________________________________ __
dar nu stiu cum sa folosesc magic iso sa instalez sims 2sad
va rog explicati-mi si mie:-s

Răspuns Câştigător
| mihaelaqi a răspuns:

Trebuie sa ai programul numit Magic Disc. dupa ce instalezi programul asta sau daca il ai instalat te duci in folderul cu sims 2 nu expansion packurile si ii dai click dreapta pe el si dai Magic Disc Mount J: No media cred ca ar trebui sa fie.Intri in partitia respectiva J de ex care scria ii dai sal instaleze si trebuie s stii engleza si copiezi din keys un serial key de acolo unde iti cere programul. Dupa aia copiezi "Sims2EP6. exe" in folderul facut in C. Cred ca asa e cine vrea s ma completeze va rog. Sper ca team lamurit.

9 răspunsuri:
| diana_9675 a răspuns:

Fata... ia sims 2 sau 3. de pe DC++ scrie ceva gen "sims2.iso" sau "sims3.iso"
Apoi le deschizi cu Daemon Tools. Dupa aceea este simplu.ai crackul si codul acolowinking deci nu o sa iti ceara CD-ul originalwinking succes daca vrei id-ul meu sa te ajut da-mi un msg tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu cu magic ISO merge si cu power iso si daemond tools
creezi un cd virtual cu jocul si instaleaza-l normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu cu magic ISO merge si cu power iso si daemond tools
creezi un cd virtual cu jocul si instaleaza-l normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei Daemon Tools, il instalezi si o sa-ti apara un icon in toolbar-ul din partea dreapta jos. Dai click stanga pe el, apoi dai clik pe "Virtual CD/DVD Rom, Device 0: No media, mount image si apoi cauti imaginea (fisierul. iso). Cat despre crak, iti recomand sa folosesti total commander si sa dai overwrite (din optiunea care iti apare cand il muti dintr-o parte intr-alta) peste original, e mult mai usor si mai sigur ca va merge asa decat cu copy/paste. succes si experienta de joc placuta happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Exista si un program numit UltraISO pe care il instalezi. Dupa aceea va aparea o partitura noua pe care dai click dreapta si ii dai mount cu UltraISO. O sa se instaleze.Asa faci si cu celelalte pachete ''The Sims 2".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu, trebuie sa ai UltraIso Premium... si daca ai CD 1, CD 2, CD 3 si CD 4 de la sims ( ma refer la foldere ) intri in primul dai sus la tooks Disc Mount iar dupa iti apare Autorun si scrii codul si dai next si cand se incarca si ajunge la 22 % iti va cere CD 2 si te duci la folderul CD 2, intri dai sus la tools Disk Mount si tot asa pana se instaleaza iar la sfarsit copie Crackul si pune-l in Bin si dupa deschizi inapoi primul CD 1 si pui Tools - Disk Mount ca sa mearga iar dupa intri in joc. Distractie placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... Cei care ma pot ajuta...ID-ul meu este kris.constantinescu@yahoo.com

| AN1NA a răspuns:

Te aşteptam aici pentru orice nelamurire legata de sims https://www.facebook.com/groups/1439940462888719/?fref=nf

| MihaitzaM a răspuns:

Eu mi-am luat sims 2 si l-am instalat cu Daemod Tolls si mi-a mers.