| lola_2540 a întrebat:

am si eu o mica...mare problema.big grin am downloadat sims 2 complete (sims 2, sims 2 open for bussiness, sims 2 pets,{.}nightlife, bon voyage, celebration stuff, family fun stuff, glamour life stuff, fashion stuff, seasons, university, teen style stuff). am si intstructiunile, si codurile necesare.pana acum am instalat aproape toate simsurile de mai sus cu daemon tools.toate,in afara de pets si celebration stuff.aceste doua simsuri nu mergeau, adica cand voiam sa le instalez zicea:"Unable to mount image.File not accesibble.si inca ceva, dintre cele deja instalate merge numai sims 2 family fun stuff, la celelalte zice asa:
Sims 2, Sims 2 Seasons, sims 2 university, sims 2 nightlife, sims 2 glamour life Please insert the correct CD rom and press ok and restart the aplication.
Sims fashion life: please insert the original Cd/DVD.
Sims open for bussiness:you are running the wrong version of the sims 2.please run the sims 2 bon voyage instead.
iar la sims bon voyage mi se deschide o fereastra unde arata care simsuri le am si care nu. iar daca dau pe play imi arata:please instert the original sims 2 CD/DVD. am citit instructiunile de 10000 de ori:
1. Use MagicISO to mount and install the original "The Sims 2" game.
Serial numbers are found in "Keys. txt."

2. Continue to use MagicISO to install the rest of expansion/stuff packs.
No specific order is required.

3. Copy "Sims2EP6. exe" in "No-CD Fix" to:
C:\Program Files\EA GAMES\The Sims 2 Bon Voyage\TSBin - overwrite the existing file.

am instalat sims 2 cu, codul din fisierul keys, dar nu il pot juca. apoi le-am instalat si pe celelalte, cu exceptia pets si celebration stuff (v-am spus mai sus din ce cauza). am facut si pasul 3, dar nu se intampla nimic. din cate am inteles trebuie sa le instalez pe toate mai intai, dar v-am spus ca 2 nu pot fi instalate.va rog mult, cei priceputi la aceste chestii, ajutati-ma! primul raspuns care ma ajuta sa ies din aceasta incurcatura primeste funda, bineinteles!

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Incearca sa downloadezi magic iso, poweri iso sau alchool 60% daemon tools nu are suport pentru toate extensiile de imagini

| Mar a răspuns:

Nu e prea bine cad il descarci pe net:timp mult pentru nimic.si mai ales ca prima data trebuie sa instalezi sims 1.desigur daca vrei sa il intalezi daca il ai tot compet ai un icon cu EA installations sau ceva gen acolo trebuie.prima oara mi l-a instalat sora mea dar cand am reinstalat calculatorul si l-am descarcat de pe net(si l-am instalat)NIMIC.deci cam nu poti face nimic. Pupici kiss

| AlinaLazar a răspuns:

Iti trebuie de undeva un link! De pe net sunt tot felul de Simsuri cu virusi.Ti-as recomanda sa iei un link de la cineva! Pa pa.