| anonim_4396 a întrebat:

In luna august mi-am inceput viata sexuala. m-am culcat de doua ori cu iubitul meu. iar dupa aceste contacte sexuale, nu mi-a mai venit ciclul in septembrie. M-am panicat foarte tare, deoarece amandoua contactele au fost neprotejate. iar astazi 3 octombrie am facut un test de sarcina. si mi-a iesit negativ... simptome n-am avut numai ca m-au durut putin burta si spatele. Cate sanse mai sunt acum ca sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca testul este corect facut, ai sanse de cam 2% sa fii insarcinata, deci mici.

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Alta data sa te protejezi, si vei scapa de griji.

| foxi a răspuns:

Repeta testul! Exista marja de eroare la acel test! Un medic iti spune exact situatia dupa control!

| AlleyChann a răspuns:

Cred ca e vorba de o dereglare hormonala, eu zic sa mai faci inca un test de sarcina ca sa scapi total de griji si daca iese negativ, nu are rost sa te mai ingrijorezi, plus ca ai zis ca simptome nu ai, stai calma. :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am aproape 17 ani. si nu nu mi-a venit ciclu`. Dupa ce am facut acel test care a iesit negativ, mai sunt sanse de ingrijorare?

| EuNoName a răspuns:

Depinde si cati ani ai si daca ti-a mai venit in luna octombrie

| EuNoName a răspuns:

Depinde si de cati ani ai si daca ti-a venit in octombrie