| anonim_4396 a întrebat:

"In numele iubirii"-o telenovela care in mare exprima atat importanta sentimentului de iubire cat si rezistenta in cele mai grele obstacole in calea dragostei. Ce parere aveti despre iubirea ce-i leaga pe Emiliano si Paloma? Dar despre obsesia Carlotei(dragostea obsesiva ce o simte pentru Cristobal constienta fiind de faptul ca niciodata nu vor fi impreuna)? Stim, e doar o telenovela, insa avem totusi f.multe de invatat. Oare in realitatea de azi mai poate asa o iubire, asa o legatura puternica intre doua pers ce se iubesc(ca Emiliano si Paloma)sa infrunte atat de grele obstacole?

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Imi place f mult telenovela:X si cred ca pana la urma paloma o sa ramana cu emiliano. ca ar mai fi timpul sa fie si ea fericita. dupa ce ca in ziua nuntii Inaki a muritbroken heart, si ca Macarena iarasi a lasat`o numai cu vipera de Carlota.

si cred ca da, si in realitate sunt persoaNE care se iubesc la fel ca Paloma si Emiliano, insa sunt putine. rar intalnesti o iubire aproape perfecta...

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pana la urma telenovela aia nu e altceva decat rodul unui regizor cu imaginatie bogata.Ma mai uit din cand in cand la telenovela si e destul de intresantahappy
Nu cred ca exista o asa iubire capabila sa treaca peste toate obstacolele.
Dar o ura asa mare poate sa existe.Carlota e un exemplu negativ pentru vorba "scopul scuza mijloacele" urmat de avertismentul "nu incercati asa ceva ca o sa va arda Iadul"hee hee

| clauclau_6191 a răspuns:

Neah..., azi aveam o problema mai grava ca iubirea, am un bmw si stateam si ma gandeam de cat sa bag benzina sa-mi fac treburile si sa scot iubita in oras dupa s-o duc acasa, de mai se intampla sa ramai si fara bani laughing) si uiti de tot, ideea este ca nu mai imi venea sa fac nimic, elena chiar urmaresc telenovela si incerc sa invat ceva, sa vad si altceva, iubirea va castigahee hee, u ce crezi?

| adellina a răspuns:

Da. exista iubire ca intre paloma si emiliano.insa sunt putini ca ei, dar stii cum ii:"speranta moare ultima".

In Numele Iubirii este telenovela la care ma uit mereu.Despre iubirea dintre ei doi as putea spune ca atunci cand iubesti cu adevarat treci prin multe, da macar se merita pentru ca in final raman impreuna, de aceea trebuie sa lupti pentru a fi fericithappy.

Cat despre Carlota, in felul ei niciodata nu ar putea castiga iubirea lui Cristobal deoarece este foarte orgolioasa, ar face orice pentru a-si atinge scopurile, iar inimii nu ii poti porunciiwinking. Ea uraste singuratatea, de aceea nu a vrut ca Macarena sa fie fericita, deoarece ea ar fi ramas singura.La fel si cu Paloma nu a fost niciodata de acord ca ea sa se casatoreasca.

Am vorbit ca si cum ar fi adevarathappy

| Anonimusss a răspuns:

Depinde de iubirea ce o simtim. Daca legaturile sunt la fel de stranse poate ca da. Dar acestea sunt doar telenovele, iar in viata de zi cu zi nu se intampla sa se depaseasca atatea obstacole, poate doar foarte rar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu prea urmares, dar am dat intamplator pe acasa si am lasat acolo din plictiseala. Mi se pare ceva dus la extrem, inca nu cred caa exista o asemenea rautatea si o fata atat de buna precum Paloma. Mai mult mi-a placut de blonda aia tunsa mai scurt happy>