| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand vreau sa urez tuturor Sarbatori fericite un an nou cat mai fericit cu cat mai multe impliniri happy

Parca viata stie sa le aranjeze pe toate asa incat cei cu bani sa le aibe pe toate: frumosi descurcareti destepti...magnet la femei si unu ca mine fara bani urat nedescurcaret prost si normal nu doar ca nu atrag fetele, nu am avut vreodata o prietena

Si acum va intreb cum poate viata sa fie asa nedreapta?

Adica macar daca nu sunt frumos nu am bani macar descurcaret sa fiu ca banii ii faceam, sau macar daca sunt urat sa am altceva care sa atraga o fata, dar nu eu nu am nimic sunt un mare looser cu 0 calitati si 1000000 de defecte

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Ha ha ha. Chiar m-ai amuzat. Tu credeai c-o să roim la întrebarea ta, care mai de care să-ți spună că nu e adevărat, că ești special și nu știu ce.
Nu pretenaș, nu te aștepta la asta.
Ești penibil, ești un ratat, un sărac, un urât și un prost. Eu nu te jignesc, tu o faci. Astea sunt cuvintele care le-ai ales să te definească.
Viața e într-adevăr nedreaptă, da vezi tu...fiecare se descurcă cu ce are. Tu, tu ți-ai pus eticheta de ratat în frunte și aștepți peștișorul de aur cu 3 dorințe. Îmi pare rău să te dezamăgesc, nu există. Și hai să-ți dau un sfat: Noi, oamenii reali, luptăm pentru ceea ce ne dorim.
Și ca să închei și mai bine, o să-ți spun ceva la ce nu te-ai gândit.
"De ce viața e atât de nedreaptă?"
Da, asta mă întreb și eu. Oare de ce? Oare care e motivul pentru care tu ai ce mânca și ești sănătos iar alții se luptă pentru viața lor prin spitale, sau nu au ce mânca? Asta mă întreb și eu.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Adevarat a inviat!
nu avem ce face decat sa ne concnetram asupra noastra si sa ne facem noua bine, si sa accetam adevarul: banii si aspectul fizic vorbesc, asta este

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ps: cautati o iubita urata, de obicei fetele de genu imeidat se agata de baiat, nu au pretentii se multumesc cu ce au

| Lawliet14 a răspuns:

Dupa cum scrii, nu cred ca esti un ratat. Altii se descurca desi sunt semi-analfabeti. Bine, se scrie "loser". happy Viata e grea! Daca cineva ar fi in situatia ta, cred ca ar incerca sa-si faca prietena aia cumva. Ma, din 20-30 de persoane sigur se gaseste si pentru tine cineva! Asa sarac cum esti, si "urat" fizic. Daca te place asa cum esti, cred ca te-ar motiva si mai mult ca sa devii "descurcaret". Daca depinzi de o femeie, dar inteleg cum e cat timp nu ai avut pe cineva un timp indelungat...

| Skynox a răspuns:

Inteligent răspuns, LoveSleep. Eh şi tu domnule. Are perfectă dreptate LoveSleep, numai am nimic de adăugat, doar, lupta pentru ce îţi doresti. Baftă!