| adryana_4190 a întrebat:

In privinta comentariilor si intrebarilor de la categoria "dragoste si sex" imi este frica sa o fac pentru prima data... am totusi o intrebare de ce doare? pentru prima data?

Răspuns Câştigător
| sorina_2044 a răspuns:

Pai se rupe himenul si de aia curge si sange insa exista fete care il au foarte elastic si la care nu se intampla acest lucru sau nu il au de loc(mai rar) Iar la capitolu durere depinde de grosimea himenului la unele doare mai tare la altele mai putin.Bafta si daca esti pregatita si fizic si psihic totu o sa fie bine

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e la fete pentru ca se rupe himenul in majoritatea cazurilor.

| MMihai a răspuns:

Tu ce crezi?
Doare de la deflorare și că vaginul nu era învățat cu așa ceva, după mai multe acte sexuale nu mai este senzația de durere!

| Ellenna a răspuns:

Pentru ca ti se rupe o pielita numita himen. tongue

| lplostonyou a răspuns:

Doare deoarece se rupe o bucata de membrana (pielita) de acolo din interior si aceasta rupere duce la aceea senzatie de durere, dar nu toate fetele sau femeile simt aceasta durere, iar unele simt mai intens durerea aceasta iar altele mai vag.

| consiliera a răspuns:

Esti virgina si doare.Nu in toate cazurile prea tare, dar doare.E inevitabil.

| YoYoLicious a răspuns:

Ca se rupe himenul. Ia baga-ti in gaura din ureche un cercel mai gros, te doare? Normal, ca ai gaura prea mica. happy Dar, odata ce te largesti, se duce si durereatongue

| motherfucker a răspuns:

De ce doare? hm... pentru ca e normal. Pentru ca atunci cand te dezvirginezi se rupe himenul ala si normal ca te doare dar stai calma ca nu te doare chiar asa de tare.

| Anutzssa a răspuns:

Eu zic sa stai linistita:*. Depinde de la femeie la femeie. Pe mine nu m-a durut chiar deloc si nici nu am sangerat. Depinde si cat de experimentat e baiatul. Spune-i sa te i-a usor si lasa-te tu condusa de el. Bft :*. Fundita?