| Aditu94 a întrebat:

In randul femeilor care sunt inebunite de sex,ele au o dorinta aprinsa legat de a face mult sex,numite si nimfomane,dar la barbati poarta o alta denumire, anume satiriazism. Cum se poate trata aceasta "boala" in randul barbatilor ce isi doresc in permanenta sa faca sex si nu se satura oricat ar primii?
De ex. in cazul general, dupa ce barbatul a avut parte de o partida,si s-a finalizat cu o ejaculare,acesta in preajma femeii, nu se poate abtine, i se ridica interesul si vrea o alta partida si tot asa..chestia asta o patesc cand am ocazia sa ajung cu o femeie in acel moment intim...e ceva gresit in a fii "nimfoman "? As vrea sa scap de starea asta...de mic imi este gandul la femei,la sex, la tot ce tine de acest subiect controversat.

Răspuns Câştigător
| FilipSorin a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa te lasi de acest lucru, roaga-te la Dumnezeu sa te ajute, practica un sport, găseșteti un hobby

| Aditu94 explică (pentru FilipSorin):

Ok.e cel mai util si bun sfat, asa am sa fac.

| FilipSorin a răspuns (pentru Aditu94):

Bun

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic, nu-ti punem noi diagnostic si nu-ti putem da tratament.

| Aditu94 explică (pentru doctorandus):

Medicul zice ca e ceva normal ca barbat sa iti doresti sa marchezi..mai ales daca nu e o chestie fixista, non stop..de este ocazional, e ok.