| lenutalenuta a întrebat:

In timpul actului sexual iese aer; Ce as putea face sa evit?

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

E ceva normal, asa ca mai bine ignora aspectu-l astawinking
Gandeste-te la placere nu la acel aer.

| tyana a răspuns:

Iti recomand schimbarea pozitiei si exercitiile Kegel pentru intarirea muschilor pelvieni.happyNu e adevarat ca situatia apare doar la femeile cu muschii vaginali mai relaxati(sau "largi" cum se spune desi e impropriu termenul). Pot aparea si in cazul in care partenerul e prea putin dotat sau cand femeia este prea excitata, dupa nasteri multiple, sau chiar si dupa o singura nastere la care s-a facut epiziotomie(incizia chirurgicala a perineului).
Nu trebuie sa te simti prost asadar, tuturor li se intampla o data sau de mai multe ori asa ca nu esti singura. Te sfatuiesc insa sa faci aceste exercitii Kegel si ai sa vezi rezultatul.Cauta-le pe net si treci la treabahappy. Bafta!

| radu75 a răspuns:

Femeiele cu vaginul mai dilatat au capacitatea de a acumula aer. Adica aerul pur si simplu umple cavitatile care apar in rezultatul unor miscari ale corpului. Cu alte cuvinte aerul care iese din vagin a intrat tot prin vulva. evita pozitia doggystyle, bine, poate aparea si n alte pozitii dar cel mai des in pozitia asta! am mai auzit vorba ca numai cele "largi" patesc asa ceva! asta cu femeile largi e "folclor", majoritatea femeilor patesc asta, nu conteaza marimea cavitatii vaginale(asta pentru cei care gandesc ca sunt prea "largi" cele care scot "zgomote").

| jocnecurat a răspuns:

Strange din buci cat poti de tare!

| Majj a răspuns:

Nu mai manca fasole

| naizz a răspuns:

Pai problema asta se intampla de obicei mai des in pozitia "capra" pe romaneste, sau "doggystyle", indicat e sa fiti mai 'incalziti' (preludiu mai lung si mai 'umed' tongue )inainte sa incepeti actul sexual, iar in timpul unui act sexual parteneru sa aiba grija sa isi tina 'frumusetea' inauntru cat mai mult pana la finalul unui numar. cu cat o scoate mai des cu atat sansa mai mare sa prinzi aer in vagin e mai mare, din cauza asta e mai bine si mai frumos sa finalizati un numar cap-coada fara prea multe 'ieshiri'... enjoy the fun tongue:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva natural si obisnuit.nu trebuie sa te simti jenata.se intampla tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ti-o bagi in fund)))))