| Cristina788 a întrebat:

În timpul actului sexual prietenul meu a ejaculat la intrare in vagin (a intrat putin înăuntru).
E posibil să fiu însărcinată?
Sau nu se rămâne așa ușor însărcinată? Vă rog sa-mi dați un raspuns cât mai sigur pentru ca îmi fac griji

8 răspunsuri:
| IreneNemteanu a răspuns:

Teoretic este suficient sa ramai insarcinata mai ales daca tu erai suficient de lubrefiata iar el avea spermatozoizii destul de "vioi". Insa in practica, se intampla destul de rar (eu personal m-am aflat in astfel de situatii decateva ori si nu s-a intamplat nimic), ar trebui ca ejacularea sa existe la o penetrare mai profunda.
Totusi, pentru linistea ta ar trebui sa-ti iei de la farmacie un teste de sarcina si sa eviti pe viitor astfel de episoade daca nu doresti sa ramaii insarcinata.

| Crackman a răspuns:

Sunt sanse dar si cand se doresc conceperea unui copil se poate intampla sau nu

| Anuskaa a răspuns:

Daca iti faci griji pe viitor spune-i sa foloseasca prezervativ, daca nu stie sa foloseasca metoda retragerii, ai fost in perioada fertila? Un test de sarcina se poate face dupa 21 de zile de la actul sexual, mai repede nu are rost!

| Floridori a răspuns:

Ar exista sanse reale de sarcina numai daca tu ai fi fost in una din cele 6 zile fertile in momentul in care a avut loc incidentul.

Daca nu erai in perioada fertila, sansele de sarcina nu exista, evident.

| Anuskaa a răspuns:

De ce iti faci griji? Mai demult ai posta ceva intrebari ca ai introdus sperma in vagin si ca te-a parasit prietenu cand i-ai zis.

| RAY a răspuns:

Cred ca a ejaculat pe burtica, desi nu

| CristianPetre2002 a răspuns:

Deci a ejaculat prematur

Răspuns utilizator avertizat