| Mimippescuu55 a întrebat:

Poți rămâne însărcinată dacă el nu a mai ejaculat de o zi și în timpul actului sexual nu a ejaculat în vagin?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu, dar accidente se intampla, chiar si barbatilor cu experinta, care pot scapa 1 singurar picatura de sperma, fiind de altfel suficienta sa te lase gravida, daca esti in perioada fertila.
Dar de ce riscati?
Folositi prezervativul ca nu musca, nu doare, nu are efecte negative, nu provoaca alergii si nu costa decat 2 lei, dar te scuteste de stres, durere si de mii de lei, in caz de sarcina si avort.

| Tactuecelmaitare a răspuns:

E posibil

| CosminM98 a răspuns:

No. Daca nu a ejaculat inauntru n-ai de ce sa-ti faci griji. Eu si prietena mea n-am mai folosit protectie de niciun fel de un an si n-am avut probleme.