| psihox a întrebat:

In timpul prieteniei, intre o fata si un baiat, ar trebui sa fie iubire si/sau sex? De ce "DA" si de ce "NU". Afirmati in cele doua cazuri.

10 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Depinde de varsta celor 2.
La 13 ani ar trebui sa fie doar iubire fara SEX!

| CevaNormal a răspuns:

Intradevar depinde si de varsta, dar hai sa zicem ca sunteti maturi ambii, cu capacitatea de raspundere deplina, evident ca se poate si cu sex, dar si fara,

lolita
| lolita a răspuns:

Depinde de varsta, in adolescenta ar trebui sa fie doar dargoste dar acum este doar sex, foarte putini stiu sa ofere si sa primeasca iubiere. de la 20 de ani inainte sexul este foarte important intr-o relatie, deci dragoste fara sex este practic imposibil.

| simoSTAR a răspuns:

Cred ca o relatie de prietenie, trebuie sa ramana o relatie de prietenie. daca unul din ei se aprinde si ajung a iubire/sex, nu cred va mai fii la fel prietenia dintre ei.in orice relatie apropiata (si nu ma refer la relatie de prietenie) exista certuri si daca foi prieteni ajung la sex apoi poate unul este gelos...prietenia dintre ei

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca in aceea relatie exista iubire reciproca bineinteles ca trebuie sa fie iubire. Daca nu exista nici un pic de iubire intr-o relatie bineinteles ca nu ar fi iubire.ci sex! bye

| Victoria a răspuns:

Depinde de varsta. Adolescentii ar trebui doar isi petreaca timpul impreuna in mod romantic, dar fara sa exagereze.

| stweety10 a răspuns:

Doar daca relatia dintre cei doi e una serioasa si de mult timp. Altfel nu.

| pau2009 a răspuns:

1. Nu exista prietenie intre fata si baiat, la un moment dat unul se va indragostii, iar cl avand prieten/a l-ar refuza, prietenia s-ar incheia, unul ar suferii, celalt ar trai cu parea de rau. intre fata si baiat trebuie sa existe o relatie ca la tineretul din ziua de azi, se indragostesc, petrec timp impreuna si trece repede, sau o dragoste adevarata, nu prietenie(prietenie ar insemna ca fiecare are un iubit/a dar discuta si intre ei, pe motiv ca sunt prieteni). Dragoste si sex ar trebui sa fie intre partenerii de viata(nu intre prieteni), deoarece asa se daruiesc si trupeste nu doar sufleteste, si mai ales cand au fost mult timp departe, prin dragoste si sex pot fi mai mult decat aproape. sexul e cava mai nebunatic, dar nu cred ca strica, insa dragostea e mai romantic

| aberu a răspuns:

Unde dragoste nu e, nimic nu e. really? chiar daca e greu de crezut, insa iubire va fi intotdeauna mai putin sau mai mult. iar daca vrei si sex, fa-o legal

| Linguritza a răspuns:

Normal ar trebui sa existe numai iubire nu conteaza de varsta. Iar sex nu pentru ca acesta este modul de reproducere al oamenilor.