| bBytsa a întrebat:

In U. E avortul se poate face la minori fara insotirea de catre un adult?
[vreau sa ma informez]

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nicaieri in UE.

4 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Nu mai bine te "informai" astfel incat sa nu ajungi sa fii gravida vreodata fara sa vrei?happy Reeepede va mai informati voi de avorturi, da` de prezervative si pilule anticonceptionale si ginecologi nu va intereseaza nimic happy

| Miauti a răspuns:

Nu crezi ca pui o intrebare ciudata, de ce am impresia ca esti minora si ca doresti un avort?

Oricum nici in UE din cate stiu eu o minora nu poate face avort daca nu este insotita de catre un adult (parinte)

http://provitabucuresti.ro/......ional.html

http://provitabucuresti.ro/docs/stat/abortion.Europe.ipfe.2010.pdf

| Cori_7775 a răspuns:

Am fost acum 2 ani cu o prietena minora, dar nu i-a facut fara sa fie insotita de un adult, eu aveam doar 17 ani atunci si nu am putut sa fac nimic pentru ea. Si culmea, imi amintesc ca medicii au cerut ca sa fie insotita de parinti, mai exact de mama.

| bBytsa explică:

Dah sunt minora. dar nu`s gravida. s`ar putea sa fiu happy sh vreau sa ma informez