| Ch0co a întrebat:

Vreau sa ma duc la Comic Con cu niste prieteni anul asta. Toti suntem minori. Putem sa stam la un hotel fara un adult?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca va face check in ul un adult da, altfel nu

| Alynescu22 a răspuns:

Da

| Deuteronomul a răspuns:

In primul rând, VREAU SI EU, UNDE SE ORGANIZEAZĂ?

În altă ordine de idei, vă sugerez să aveți măcar buletinele la voi, altfel va fi cam complicat, din motive evidente. În principiu depinde și de hotelul la care vreți să vă cazați. Eu zic să vă uitați pe net și chiar să contactați recepția hotelului respectiv.

In cazul in care niciun hotel nu va primește așa, soluția evidentă ar fi să facă check-in adultul care va aduce cu mașina, iar la plecare tot el să facă și restul formalităților.

Have fun!