| DiannaDi a întrebat:

In ultima perioada, ma gandesc la un baiat, imi vine des in minte iar azi noapte am visat ca voia sa ma ia de mana si ca ii placea de mine. Nu vreau sa il caut pentru ca omul are relatie si nu vreau sa ma bag. Dar de ce imi vine omul asta in minte atat de des iar acum ajung sa si visez cu el? Credeti ca ar exista posibilitatea ca el sa se gandeasca la mine sau ceva? In trecut, cineva ne-a facut cunostinta, el isi cauta relatie dar eu nu am vrut sa fiu cu el pentru ca nu am simtit acel ceva. Dar acum in ultima perioda nu inteleg de ce tot imi apare in gand

Răspuns Câştigător
| MichailOfilescu a răspuns:

Pentru ca te-ai indragostit de el

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eh, sunt vise si atat...eu noaptea trecuta am visat-o pe o tipa cu care ma stiu doar din vedere, avem doar prieteni comuni. Arata foarte bine, dar nu pot sa spun ca sunt indragostit de ea sau ceva, nici macar nu ma gandesc la ea. Pe de alta parte, sunt sigur ca ea nu s-ar uita la mine. Totusi, imi apare in vis si imi da o palma! laughing
De ce mi-a dat mie tipa aia o palma in vis? Sunt sigur ca nu are nici o insemnatate ascunsa. A fost pur si simplu un vis. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Iti apare in gand si in minte fiindca ai facut o obsesie pentru el si nu vrei sa-i dai pace, din obida sau frustrare ca este al alteia.
Daca omul are deja relatie, invata sa te detasezi si sa ii dai pace, ca nu te ajuta cu nimic obsesille astea fara sens.

| Mosotti a răspuns:

Cum de ce iti vine omul asta in minte? Ca-ti place de el, de aia.
N-are nici o treaba ca el se gandeste sau nu la tine.
Acuma ai simtit acel ceva pe care nu l-ai simtit atunci, si aia este.

Poti sa incerci, de ce nu? Ce treaba ai tu ca are relatie sau n-are? Daca accepta, e clar ca te vrea pe tine si aia e, poti avea o sansa daca incerci, ca poate cine stie.
Ce ma int pe mine ca x are relatie? Eu incerc, si daca accepta, e f bine, el decide, eu imi vad interesul meu si incerc.

| Goete a răspuns:

Poate te mananca ceva ca tu l-ai fefuzat si acum e feri it cu alta.
Tu ai mancat pop-corn-ul din fotografie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!

Visele spun multe lucruri despre noi și pot fi "simulări" care încerca să ne pregătească pentru realitate

Pe lângă asta ele pot sa "întruchipeze" fricile noastre, subconștientul încarcă să ne spună ceva

Am văzut că pui des întreabări despre relații și începe să devină o frustrare, iar eu te înțeleg pentru că am fost acolo

De când fac terapie pentru dezvoltare personală am învățat foarte multe lucruri și nu numai din asta ci din mai multe surse pe care mi le-am selectat cu mare atenție

Poate fi vorba de capcane și rani emoționale din copilăria timpurie și nu numai, ba chiar anumite traume pe care le suferim

"Nu contează așa mult ce lucruri trăim ci intensitatea, felul în care interpretăm noi ceea ce trăim"

Succes!