| Lexyfrumusik12 a întrebat:

In ultimele zile ma tot inrosesc la fata, asta doar cand se iuta baiatul de care imi place la mine, si eu ii intreb daca sunt rosie si el imi zice ca da si apoi se inroseste si el dar eu dc ma inrosesc?

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa il intelegi atunci cand vine vorba despre imbujorarile involuntare este faptul ca reprezinta un lucru cat se poate de normal. Aceasta este modalitatea prin care natura decide sa ne dezvaluie adevaratele sentimente si emotii, intr-o situatie data.

Unii cercetatori au teoretizat ideea conform careia roseata din obraji este un element natural de atractie - in termenii evolutiei unei relatii, este mult mai sigur sa ai un partener de viata care nu poate minti fara sa fie descoperit. Bineinteles insa ca acesta nu este un test sigur si nu te protejeaza de suferinte neprevazute...
Citeste mai multe aici :
http://www.eva.ro/......-6221.html

3 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Ce de "inroseli" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine treceti la urmatorii pasi sa nu va confunde colegii cu indienii. Apuca-l hotarit de mina si roagal pentru prima data; -Saruta-ma.Ptr celelante saruturi nu cred ca mai trebuie rugat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De emotie, de frica, timiditate sau panica.