| janynn a întrebat:

In urma cu cateva saptamani m`am reintalnit cu vecinul meu din bloc, dupa mult timp in care a fost plecat din tara.ne cunosteam de mici, iar cand ne-a intalnit am ramas surprinsi placut de cat ne-am schimbat.De fiecare data cand ma vedea ma privea insistent si iesea intentionat afara cand ma vedea in fata blocului, spunand el,"la o tigare". Eu l`am placut de mica, la fel si el, insa varsta ne-a tinut departe.este mai mare ca mine cu 10ani(eu avand 19 si el 29). acum, insa mi-am luat inima`n dinti si i-am trimis un mesaj. spre surprinderea mea m`a sunat imediat, foarte bine`dispus si placut suprins de mesajul meu! M`a invitat afara sa discutam.am aflat ce a mai facut in ultimii ani, la fel si el.si a ramas sa mai vorbim. Din acea zi, vorbim aproape zilnic la tlf, iar acum cateva zile mi-a spus ca el ma place f mult, insa.nu crede ca s`ar ajunge undeva din cauza diferentei de varsta, iar dk am avea o relatie ii este teama ca la ruperea acesteia sa nu ne dispertuim! Intr`adevar sunt intr`u totul de acord cu el, insa privirile noastre spun cu totul si cu totul altceva...Acum imi este jena sa-l mai privesc sau sa mai ies cu el dupa cate ne-am spus la telefon si prin mesaje.si nu stiu cum sa procedez, sincer mi-as dori sa fie ceva intre noi. dar mi`e teama sa nu ma respinga. Va rog, cine ma poate ajuta cu un sfat sincer:* multumesc!

4 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine daca ati fi un cuplu trebuie sa iti asculti si inima nu roar mintea. daca nu actionezi acum o sa ai remuscari mai tarziu
nu ai nimic de pierdut (sper ca te-am ajutat) fundita pls

| simiiii a răspuns:

Bunakiss! Ce dragutS day dreaming! Stati mai linistiti nu-i nici-o problema cu diferenta de vasrta ce aveti? Daca va placeti de ce ar conta asta? Nu toate relatiile se termina prost, puteti ramane amici sau asa mai departe, dar nu inteleg de ce va puneti toate intrebarile astea de acum. Bucurati-va frateee:X de dragostea voastra, cat e ea de intensa etc`rolling eyes love struck aveti varste frumoase am2; x... oricum baftakiss!

| Alessio_8778 a răspuns:

Daca lui i-a facut placere ce ati vorbit la telefon.nu cred ca te va respinge, dimpotriva poate el crede la fel despre tine. sa nu il respingi. daca vezi ca nu face el primul pas, fa-l tu (nu ai nimic de pierdut, si daca te-ar respinge inseamna ca e un fraier, gandeste-te putin cat de ratat poate fi un barbat care refuza o femeie.desi eu nu cred se va intampla asa in cazul tau)winking uneori femeile trebuie sa aiba mai mult tupeu decat barbatii daca vor sa obtina ceva happy hai succes

| CrazyArth a răspuns:

Fa ce iti spune inima nu conteaza diferenta de varsta daca va iubiti. Ia'ti inima in dinti sh vb cu el. succes