| janynn a întrebat:

In urma cu cateva saptamani m`am reintalnit cu vecinul meu din bloc, dupa mult timp in care a fost plecat din tara.ne cunosteam de mici, iar cand ne-a intalnit am ramas surprinsi placut de cat ne-am schimbat.De fiecare data cand ma vedea ma privea insistent si iesea intentionat afara cand ma vedea in fata blocului, spunand el,"la o tigare". Eu l`am placut de mica, la fel si el, insa varsta ne-a tinut departe.este mai mare ca mine cu 10ani(eu avand 19 si el 29). acum, insa mi-am luat inima`n dinti si i-am trimis un mesaj. spre surprinderea mea m`a sunat imediat, foarte bine`dispus si placut suprins de mesajul meu! M`a invitat afara sa discutam.am aflat ce a mai facut in ultimii ani, la fel si el.si a ramas sa mai vorbim. Din acea zi, vorbim aproape zilnic la tlf, iar acum cateva zile mi-a spus ca el ma place f mult, insa.nu crede ca s`ar ajunge undeva din cauza diferentei de varsta, iar dk am avea o relatie ii este teama ca la ruperea acesteia sa nu ne dispertuim! Intr`adevar sunt intr`u totul de acord cu el, insa privirile noastre spun cu totul si cu totul altceva...Acum imi este jena sa-l mai privesc sau sa mai ies cu el dupa cate ne-am spus la telefon si prin mesaje.si nu stiu cum sa procedez, sincer mi-as dori sa fie ceva intre noi. dar mi`e teama sa nu ma respinga. Va rog, cine ma poate ajuta cu un sfat sincer.multumesc frumos

1 răspuns:
| cosima11 a răspuns:

Draga mea, crezi ca varsta conteaza? hai sa iti dau un exemolu din care sper sa inveti ceva. eu sunt exemplu`ala. prietenul meu, era cu 9 ani mai mare.asa a inceput totul si la noi, vorbind la telefon si prin mesaje doar ca la noi era distanta maare:-