| janynn a întrebat:

Cunosc un baiat de foarte mult timp, iar in ultima perioada ne-am apropiat mai mult, nu foarte mult deoarece eu aveam prieten cand el tot incerca sa se bage in seama cu mine. El este prieten cu fostul meu, si cand a aflat ca ne-am certat a venit la mine sa stam de vorba. Eu mi-am imaginat ce vrea, dar l`am evitat si am refuzat sa cred ca ma place ca sa nu se certe cu fostul meu prieten. Dupa o saptamana am inceput sa vorbim la telefon.Eu l`am sunat prima, dar pentru altceva, si mi-a spus ca a ramas placut suprins si bulversat ca nu se astepta sa-l sun. M`a invitat la un suc si ma suna in fiecare searade atunci.Ne intelegem foarte bine, am hotarat sa ne mai cunoastem. Nu pot sa neg ca si pe mine ma atrage, sambata urmeaza sa ne intalnim insa imi este teama de reactia fostului meu prieten, nu as vrea sa fiu bagata la mijloc sau sa se certe dn cauza mea! Nu stiu cum sa procedez?!?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Vine si fostul la suc? Daca nu care e problema? Adica pana la urma care-i faza doar nu sunteti impreuna nu? Sunteti niste amici care beau un suc impreuna ce e rau in asta? ai putea sa-i explici acest lucru daca "va prinde", tu du-te daca il placi pe acel baiat, nu are rost sa pierzi o relatie pe care o vrei din frica ca ce ar putea spune fostul tau prieten, daca nu e in stare sa accepte situatia asta e, dar viata ta nu depinde de el, cel putin nu acum. Sper ca ti-a fost cat de cat de folos sfatul meuhappy. Mult succes!:*

3 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Inca mai tii la fostul?

| Anonima264 a răspuns:

Daca nu mai tii la fost nu te mai agita si stresa din cauza lui.
Ce se intampla se intampla, important este ca acum ai gasit alt baiat!

| patricia_8129 a răspuns:

Eu iti dau un sfat sunteti prieteni doar nu si iubiti nu are de ce sa se supere fostul tau prieten ca te-a invitat la un suc iesiti doar ca amici sa vorbiti si mai este o problema tu daca mai simti ceva pentru fostul tau prieten sau ti-e frica ca se va certa pentru tine cand va afla ca ai iesit cu el? Eu iti zis sa iesiti ca nu e nimic grav daca iesi cu el vorbiti doar eu zis ca fostul tau prieten nu se va supara sau daca se va supara ii va trece daca are incredere in tine sau in prietenul lui Ai grija de tine sper ca ti-am fost de ajutor