| Anomisusususususus a întrebat:

In urma cu o saptamana prietena mea era speriata ca ii intarzie ciclu si ca poate fi vorba despre o sarcina desi ea este virgina nu a existat un contact sexual in sine ci doar o incercare. dupa o intarziere de cateva zile i-a venit ciclu, iar acuma a scapat si de perioada aceasta insa are o scurgere vaginala de culoare maronie, despre ce poate fi vorba?
sunt ingrijorat pentru ea.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aşa cum îţi spuneam şi la cealaltă întrebare, este posibil să fie vorba de o dereglare hormonală ( izolată ), având în vedere şi întârzierea menstrei!

NU cred că aveţi motive de îngrijorare!
Totuşi, dacă în trecut au mai fost astfel de întârzieri ( şi astfel de secreţii ), atunci este NECESAR un control ginecologic!

Toate cele bune.

| Anomisusususususus explică (pentru bursuc001):

Este prima data cand apar aceste secretii vaginale, iar intarzieri au mai fost deoarece nu are ciclul regulat.
Iti multumesc pentru raspuns si rabdare.
Numai bine

| bursuc001 a răspuns (pentru Anomisusususususus):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice-ar fi, nu suna a bine!
Indicat este sa mergi fain frumos cu ea la un cabinet ginecologic.
Asa, va linistiti si daca e cazul, va primi un tratament.
Nu mai asteptati mult timp! Fuguta.

| Crissu3005 a răspuns:

Trebuie sa se duca la ginecolog.Ar putea avea o problema sau o simpla dereglare.In orice caz, pentru siguranta ar trebui sa mearga la doctor.

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

ar trebui sa consulte un doctor de specialitate cat de curand posibil.