| anonim_4396 a întrebat:

In vacanta asta de vara, mi-as dori sa nu ma fi nascut deoarece am cunoscut un baiat pe care m-am indragostit de el foarte mult, acesta din pacate nu este din orasul meu natal ci din alta tara.
L-am cunoscut intr-o casa turistica, eu lucram ca ospatara, iar el a venit ca turist. Nu l-am prea bagat in seama, chiar prima data ma enervat foarte tare deoarece nu-i convenea aproape nimica, dar pe urma nu stiu cum m-am indragostit de el. Dupa aproximativ 2 zile chiar mi-a dat o floare foarte draguta.
El nu stia absolut deloc limba romana vorbeam cu prin engleza. L-am rugat sa-mi dee idi lui de mess pentru a mai putea vorbi din cand in cand.
Dupa ce a plecat in "tara lui" mai vorbeam de obicei seara cu el cand aveam amandoi timp.
Intr-o seara am aflat un lucru care m-a deranjat foarte tare... este de religie musulmana asta inseamna ca ( ei cred in allah, difera religia noatra foarte mult).
Nu stiu ce sa ma fac ca-l iubesc foarte mult si in niciun caz nu as vrea sa ma dau pe religia lui.
Dar mie mi se pare ca semanam foarte, foarte si nu numai eu constat asta aproape toate colegele mi-a spus lucrul acesta.
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Parerea mea ca daca te vei casatori cu el vei deveni sigur musulmana, altfel nu va merge casatoria. Dar depinde si de cat este el de dedicat religiei lui. Daca veti sta intr-o tara nemusulmana si el nu este foarte religioas, mai merge, dar altfel nu, parerea mea.

| MisterKat a răspuns:

Daca dragoste nu e, nimic nu e. deci. lasa religia la o parte si fa ce iti spune mintea si sufletul tau!

| andreimicutu a răspuns:

In cazul meu a fost altfel amandoi eram turisti.Eu din Romania ea di Letonia si ce incantat eram de ideea asta si am zis ca nu o sa uit niciodata ce a fost intre noi da...la distante asemenea de mari nu ai ce face.

| trifsandu a răspuns:

Parerea mea este ca tu sa iti asculti inima.Incercati sa discutati deschis pentru a gasi un numitor comun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ha ce tare ...acelasi lucru l`am patit si eu... dar prietena mea sau mai bine zis fosta s`a mutat in italia... dar despre u ...pai in primul rand lasa religia nu`ti face probleme de asta ...deokmdata vrei sa te casatoresti cu el... acum? sau crezi ca nu puteti fii impreuna daca sunteti de alta religie ...ideea este cum puteti fi impreuna ...esti dispusa sa te duci la el? sau el sa vina aici? asculta`ti inima cum spun si ceilaltzi dar daca faci ceva fa-o cu cap ...eu unu zic sa treci peste ...ca nu o sa mearga... dar este doar parerea mea .de iubit nu stiu cat il iubesti ...totusi e posibil sa fie ceva de moment.