| dannny a întrebat:

In vara anului 2009 m-am indragostit la prima vedere nebuneste de o fata, dupa un timp am devenit prieteni foarte buni erau nopti in care vorbeam cate 4-5 ore la telefon.Eu am tot inceput sa-i povestesc ca imi place d o fata la nebunie, dupa un timp ea s-a "prins" ca ea este fata d care m-am indragostit. Dupa care a 2-a zi eram deja impreuna dar relatia noastra nu a tinut mult. Pur si simplu ne-am despartit si nici pana in ziua de azi nu am aflat motivul.Eu inca ii demonstrez ca eu o iubesc foarte mult dar cand o intreb daca vrea sa fie cu mine imi zice ca sa nu incep din nou ca nu vrea sa se enerveze. Sunt si acum prieteni foarte buni dar eu as vrea sa fim ceva mai mult. CE POT SA FAC SA FIE CU MINE? SaU MACAR SA IMI ZICA MOTIVUL PT CARE NE-AM DESPARTI? astept parerile voastre...pls e urgent.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru că aţi devenit prieteni. Şi mie mi s-a întâmplat să mă ataşez mult de o persoană pe care voiam să "o cuceresc" iar până la urmă să nu îmi doresc prea mult să fiu iubitul ei doar fiindcă aşa o vei pierde foarte uşor atunci când vă veţi despărţi. Am mai zis-o odată: Unul dintre cele mai bune lucruri care ţi se pot întâmpla este să nu primeşti ceea ce doreşti.happy

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Probabil ca nu-i place ceva la tine, dar nu vrea sa te raneasca spunandu-ti adevarul.

| marcelan25 a răspuns:

Nu o poti forta sa fie cu tine. Las-o asa, poate o sa-si dea seama cu timpul. Totusi ai incercat sa fi romantic? Ai incercat s-o recuceresti? P. S: ofera-i trandafiri. De obicei asta merge. Daca nu las-o, uit-o si cauta-ti alta, ca viata-i scurta. Succes!

| andreea7520 a răspuns:

O rogi frumos să-ţi dea doar câteva motive pentru care v-aţi despărţit şi dacă tu vezi că are dreptate în ce spune îi spui că dacă asta vrea, îi respecţi deciziahappy Desigur că tu nu trebuie să faci exact ce spunem noi, ci ce simţibatting eyelashes Succes!

| cucu a răspuns:

Da`i ma 2 palme. nu ai ce sa faci daca nu vrea sa-ti spuna nu prea ai ce sa faci! stai si te gandesti oare cu ce ai gresit, cred ca poate ca te`ai indragostit de ea. eu zic sa incerci sa o uitzi ca nu are rost sa-ti batzi capu degeaba daca ea nu te iubeste nu are rost.

| myrazvy a răspuns:

Orice ce iubire frumoasa se termina repede, voti sunteti in situatia asta, nu o presa, lasa sa treaca timpu, fiti deocamdata prieteni, cine stie pe viitor poate isi va da seama ca te iubeste.

| Rina_2681 a răspuns:

Sunt fata si mie tot asa mi s-a intamplat, eu insa am acceptat si acum suntem impreuna de 1, 7 luni, totu merge ff bine.happy

| răcsvan a răspuns:

Povestea o ştiu destul, bine retfic foarte bine, deoarece sunt în preajma lor.Asta nu-i tot, datorită ei şi-a neglijat prietenii şi alţi oamenii care-l sprijineau înaninte când ea nu ştia că el o place. Orcum l-am susţinut mereu cu sfaturi şi l-am îndemnat să se ducă la ea etc. În fine nici măcar eu nu-mi dau seama de ce ăştia doi s-au despărţit. El suferă, şi ea suferă dar a învăţat să nu arate chestia asta, numai că el e genul de băiat care dacă a pus ochii pe o fată o ţine ani c-o place, chiar dacă ea iar zice că nu-l place el s-ar ţine după ea.Eu am impresia, n-am întrebat-o pe ea fiindcă scârbă ăsta nu mă lasă să mă apropiu de ea la mai mult de 1 m de ea, că şi ea sa îndrăgostit de el la prima vedere. Încă ceva din cauza lor, era să mă calce pe mine măşina, de fapt din cauza dragostei lor.

| DeeaNegrea a răspuns:

Rar baieti deastiatongueDaca as fi eu in pozitia fetei mi-ai atrage atentia daca m-ai inteba cum sa cuceresti alta fata(daca tot sunteti prieteni ma gandesc ca poti sa ii zici asta). Atunci ea ar putea deveni putin geloasa si suparata ca a ratat sansa.Intodeauna(dupa parerea mea)sunt mai atragatori baieti pentru care trebuie sa lupti nu cei care stii ca tin la tinetongueSper sa fi fost de ajutor...