| chiftelutacrocanta a întrebat:

In ziua de azi, cand doi oameni care s-au iubit se despart, se despart pentru ca asa simt ei, sau se despart pentru ca asa este normalitatea in ziua de azi si pentru ca in ziua de azi asa au facut si alte cupluri care s-au iubit sau se despart din alte motive?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se despart fiindca acum exista mai multa libertate si fiecare incearca sa isi gaseasca fericirea in alta parte. Inainte, oamenii ramaneau casatoriti chiar daca erau profund nefericiti in relatie, numai ca sa nu intre in gura lumii.

| darrio2007 a răspuns:

Isi dau seama ca nu se mai inteleg amandoi.La inceput toate lucrurile sunt roz. Pe parcurs isi dau seama ca viata nu este chiar asa cum si-au inchipuit.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Din pacate se despart deoarece nu se mai simt atrasi unul de celalalt.

| RAY a răspuns:

Omul nu e facut sa stea cu cineva o viata simplu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca 2 oameni se bat, un astfel de comportament se poate considera ca fiind ceva absolut normal deoarece traim intro lume bolnava in care terorismul si intoleranta devin tot mai raspandite si "la moda"?

| mihai69 a răspuns:

E pentru că ei realizează că pentru ei, în calitate de cuplu, nu mai există practic un viitor. Sau nu unul senin.
Și atunci, de ce să stea împreună în continuare și să se chinuie unul pe altul?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cica asa e la moda...

| WaterDrop a răspuns:

Daca despartirea ar fi la moda, nu ar mai fi atatea persoane care plang pe aici ca le-a plecat iubitul/a.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai multe cupluri se despart din diverse cauze e ceva normal in zilele noastre mai ales la cuplurile de adolescenti.
Cauzele pot fi urmatoarele:
Iubitul sau iubita si-a inselat partenera sau partenerul si persoana inselata nu poate trece cu vederea acest lucru si prefera sa puna punct relatiei.
Nu mai exista iubire si respect reciproc, atentie, sinceritate in acel cuplu si partenerii prefera sa se desparta ca nu mai e relatia la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce gandesc "ei".

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nimic nu este al nostru, totul e intr-o continau desfasurare, tu esti doar al tau, o sa te culci cu multe fete misto, si fetele misto se vor culca cu multi baieti misto, e cercul vietii, incearca sa nu te mai atasezi de lucruri happy