| Kinezull a întrebat:

In ziua de azi vad ca mai nou se poarta dragostea dintre cocalari si pitipoance, dintre vagabonzi si asa zisele "printese", dintre vagabonzii si curve. Trist nu-i asa? Traim intr-o lume nebuna unde bunatatea si sinceritatea numai au nici o valoare unde sentimentele adevarate sunt calcate in picioare de acest gen de persoane!

13 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!

Chiar dacă suntem inconjurați de astfel de cupluri și astfel de persoane, există și unii oameni care sunt ceva mai diferiți, iar când ii găsim ar trebui să știm să-i prețuim și să-i ținem aproape.

O zi frumoasă! happy

| Dariusuu a răspuns:

Să ști că eu te susțin și chiar este adevărat. De la un timp am observat că majoritatea cuplurilor sunt pe interes sau au un beneficiu dar asta nu mă privește pe mine.

O zi perfectă îți doresc.

| grab a răspuns:

Chinezule, mai ai intrebari d-astea cu tenta Freud-iana? happy

Aduna-ti 10-20 de intrebari ca sa merite sa iti raspundem, altfel nu vad sensul.

Da lumea e nedreapta si asta e prima fila din cartea vietii.
Sa te tii ce urmeaza de acum incolo, exista si opere intregi despre viata si cum ea, in esenta, nu se schimba indiferent de epoca. Se schimba doar actorii pe scena vietii.

Inca ceva imbucurator ti-as putea spune: esti chiar norocos comparandu-te cu strabunicii tai care la varsta ta se confruntau cu boli incurabile, razboi si foamete, nu mai zic de persecutii si alte forme de ingradire a libertatii muuuuult mai rele decat "vagabonzii si curve" din povestea ta.

Trezeste-te!

| HueyFreeman a răspuns:

Si se merita unii pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu traiesc intr-o lume cruda si frumoasa... E greu de explicat cum am ajuns la concluzia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,nu pot sa-ti trimit mesaj, eu sunt fata am vazut ca m-ai intrebat.

| xClementine a răspuns:

In ziua de azi toata lumea e formator de opinie. Nobody cares.

| catablondu a răspuns:

De aici si vorba: Fetele cuminti vor baieti rai. Nu cred ca doar aceste tipuri de oameni exista in zilele noastre in capitolul dragoste. Mai vad aproape zilnic cupluri simple, fara fite, plimbandu-se prin parcurile Bucurestilor. In viata trebuie sa iti gasesti echilibrul, sa rezisti, fiind tu insuti, chiar daca esti inconjurat de categoriile mai sus mentionate de tine. Desi au devenit minoritate, respectful, bunele maniere, prietenia si dragostea inca mai exista si nu au cum sa moara, ci doar sa se ascunda undeva, in cativa dintre noi. Numai bine.

| Lex169 a răspuns:

Astah e.Supravietuiesti.Poate si pe tine cineva de consideara cocalar.

| Arkhasas a răspuns:

Neah. Dacă ai ajuns să vorbeşti în aşa hal înseamnă că ai probleme grave legate de încrederea în sine şi eşti cu psihicul la pământ.

| Robery568 a răspuns:

Adapteaza-te mediului si vezi care dintre ei esti tu laughing

| MaDaaLiNaaa a răspuns:

Ok asta-i opinia ta despre dragoste in acest moment. probabil ti-ai creat-o fiind ca ai patit ceva in dragoste? cred. dar nu e adevarat bunatatea si sinceritatea au o mare valoare in relatiile adevarate de iubire, pentru ca altfel nu ar mai exista. chiar daca vremurile s-au schimbat principiile raman...

| Ruuxxii a răspuns:

Bunatatea si sinceritatea exista. Depinde unde o cauti. La fel si cu sentimentele ADEVARATE. Nu te lasa indus in eroare de aparente. Intr-un cocalar si o pitipoanca nu crezi ca pot exista sentimente adevarate? Desi nu sunt fana cocalarilor si a pitipoancelor, iubirea exista si intre un caine si un om, bareminte intre 2 oamenii cu capul pe umeri. Probabil ca ai ajuns la concluzia aceasta deoarece ai suferit din dragoste sau. :s Good luck happy