| anonim_4396 a întrebat:

De foarte mult timp observ ca pentru voi, cei din jur sunt niste cocalari,, niste pitipoance, niste c***e, niste drogati si toate cele; voi sunteti aia raniti sentimental, aia mintiti, aia luati de prosti, aia cu probleme si lista ar putea continua dar nu vreau sa scriu romane. cum puteti avea tupeul de a`i judeca pe ceilalti din moment ce voi sunteti mult mai rai ca ei? cum? si eu am judecat multa lume, dar nu gresit. vorbesc de lumea din ziua de azi. lumea in care traim.

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Tu cui te adresezi? Stiu si eu un tip de persoane care cred ca rahatul lor nu pute: "si eu am judecat multa lume, dar nu gresit"

6 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Nu inteleg care ar putea sa fie problema ta, asa cum tu zici ca ei nu ar trebui sa critice, asa nici tu nu ar trebui sa-i etichetezi.
Daca vrei sa faci o schimbare, incepe cu tine! In primul rand incearca sa realizezi in ce consta adevarata problema si mai apoi, poate iti putem oferi sfaturi.

| andreea8888 a răspuns:

Bine punctat @ExcesDeVitaminaC!
Ai foarte multa dreptate, si aici este vb doar de o parte din noi, nu toti!
Pai, normal ca se intampla asta din moment ce totul se desfasoara in mod virtual, oricine poate fi oricine, oricine poate zice orice, etc!
Pot fi si eu o falsa,. dar secretul ramane ''ingropat'', aici nimeni nu cunoaste pe nimeni...este totul ireal!
La fel se intampla si in viata de zi cu zi cand minciunile sunt spuse privind in ochi, cand gafele si nenorocirile se inmultesc la viteza mare!
Toti avem probeleme, dar este mai important sa nu judecam, sa nu jignim, etc..., iar imaginea noastra, chiar si cea virtuala, va fi nepatata, fara critici, desi unii,''cauta nod in papura'' si ''din tantar fac armasar'', doar, doar, gasesc modalitatea sa nu stea pe funduletul lor(iertati-mi expresia!)!
Lumea este asa, si cu timpul se va inrautati!
Sa speram ca unii se vor trezi cand vor zbate capul de vreun ''zid'' al vietii, aprofundand termenul de respect si notiunea ''cinsteste-ti aproapele si iubeste-l ca pe tine insuti''!
Jignirile sunt la moda astazi, injuraturile, asemenea, dar ceva ramane cu mult in urma:constiinta si caracterul!
O zi buna tuturor!

| littlesunshine a răspuns:

Scuze, dar nu cred ca am inteles cui te adresezi.Comunitatii TPU? Lumii in general? poate celor care te-au suparat? Lasand asta la o parte, e mult prea subiectiv abordata problema.parerea mea. Din cate incerc si eu sa deduc, te cam referi celor de pe aici. In cazul asta adaug inca ceva la ceea ce a scris sabina: tu esti o fata frumoasa desteapta si inteligenta, devreme acasa si cum mai vrei tu. nu inteleg in primul rand de ce te-ar deranja remarcile unora pe care nu i-ai vazut in viata ta. Nu stii ce sex au/cati copii.etc?! Stai fata linistita ca asa sunt cate unii care nu au ce face. Se spune ca o parte din oameni s-ar hrani, chipurile, cu energia negativa eliminata de cei din jur. Mai stii. cineva chiar o fi vrut sa te enerveze. Si stiu si eu cativa useri care ar scrie orice doar sa sacaie. Ei si?! Sa faca ce-or vrea. De ce sa iti pierzi tu din minutele tale pretioase gandindu-te la ce a spus icsulescu despre raspunsul/intrebarea ta. Off netul asta...

| andreig a răspuns:

FATUCA da tu cine te crezi? Ai 15 raspunsuri si incepi tu sa ne judeci pe noi? Daca sunt cativa care sunt mai pusi pe glume asta nu inseamna ca toti suntem asa! Si ce esti judecator? "Si eu am judecat multa lume, dar nu gresit" tu o boraca pe cine ai judecat ma? si cu ce drept ma? Numai dupa nickul pus se vede ce fetiscana care inca nu s`a maturizat si care nu a iesit de sub aripioara lu` "mamica" esti! Ai grija ce spui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impulsiva, agresiva, grabita, incapatanata, superficiala, subapreciere totala, vulgara, orgolioasa,
mod de manifestare: destul de sarcastic
fara: -rabdare
-diplomatie
-tac
-vointa
-motivatie
-scuza.

stiu happy

andreig - "fetiscana care inca nu s`a maturizat"
am eu 16 ani, dar am trecut prin multe si cred ca m`am maturizat prea repede.
nu ma cunosti, nu te cunosc.
ok. e o lume libera! libertatea tine pana cand incepi sa deranjezi persoanele din jurul tau. "prostia e cel mai mare pacat"

si nu, nu m`am referit la membrii de pe TPU, ci in general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu sigur ai facut exces de vitamina c si nu de altceva? ca prea esti pornita, asta sa nu inteleg ca vorbesti de una singura. daca te-a suparat cineva, da-i numele aici, sa-l facem de ras in fata comunitatii, mama lui de comunist.