| pantofipantofi a întrebat:

Inca il iubesc pe fostul, el mi-a dat o perioada invisibil permanent pe mess, acum m-a scos si mai discutam din cand in cand, cand ne intersectam, el stie ca am pe altcineva, pentru ca asa i-am spus eu, desi nu am, dar niciodata nu imi propune sa iesim undeva sa facem ceva, eu nu l-am uitat si mi-as dori sa se intoarca la mine, cand ne-am despartit ne-am despartit din cauza timiditatii mele si din cauza ca comunic mai greu, oare cum l-as putea reacstiga?
p. s. nu l-as invita niciodata eu in oras sau sa ii bat vreun apropo deoarece mi-e rusine rau, si teama

3 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

Soro. ce dracu ai? ca ti-e rusine,ca nu stiu ce. prostii! il placi sau nu? d'''
si noi cu ce te putem ajuta, iti zic eu ca cu nimic.toti vor zise sa-i zici in fata bla bla bla. pai ca sa il recastigi eu cred ca prima data trebuie sa-ti recastigi increderea de sine. tu chiar crezi ca o sa-l poti recastiga daca stai asa pur si simplu? nu ma indoiesc ca poti sa-i spui in fata asa cum nu ma indoiesc ca el s-a prins ca l-ai mintit.(ca ai pe altcineva). daca tu nu esti in stare sa ii zici ceva lui cum sa fii in stare sa-ti gasesti alt iubit? nu e logic...
fa-i o felicitare,da-i-o lui in mana,pleaca, el o citeste, ii scrii ca ti-e dor de el bla bla bla si ii spui ca esti un pic timida si gta. succes! mult.

| KidAnastasia a răspuns:

Daca el nu ti'a dat prea multe sanse din cauza timiditatii tale inseamna ca poate nu a vrut ceva serios cu tine. Daca el te place si nu face nicio miscare poate sa fie din cauza "prietenului tau",pe care spui tu ca l'ai inventat ca sa vada ca ai trecut peste. Sfatul meu, poti in primul rand sa ii spui ca nu esti intr'o relatie si asa poate propune el ceva, daca nu uita'lhappyBafta:*

| Izzzi a răspuns:

Poate nu`ti propune sa iesiti undeva deoarece el stie ca tu ai prieten:d. poate ar trebui sa-i zici sincer adevaru`.si cred ca ar trebui sa-ti faci curaj sa-i spui ca inca mai ti la el:d.nu se poate intampla nimic rau.happy.un sfat:cu rusinea nu faci nimic in viatahappy.asa ca daca simti nevoia sa-i spui ca il vrei inapoi spune`i pe messhappy. pentru ca asa ai mai mult tupeu.hee hee. sper sa te fi ajutat sfaturile mele ca sa-l recastigi.succes:*