| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Încep cu începutul. Deci in seara de Revelion am avut contact sexual cu soțul meu. La scurt timp maxim 5 minute am inceput sa am niste dureri in uter zona stomacului si parca in fund îngrozitoare. Atat de puternice incat nu ma puteam misca, totodata niste dureri in tot spatele incat nu imi puteam misca brațele sau sa stau lungita pe spate, daca ma mișcam simteam curenți de durere. Imi venea sa vomit si aveam ba frisoane, ba călduri. Am avut 3 episoade de leșin. După 3 zile au început sa se mai atenueze. In data de 3 mi-a venit menstra (cu 3 zile mai devreme) însă foarte ciudat. La mine de obicei menstra ma tine maxim 4 zile. Insa de data aceasta mi-a venit din data de 3 pana pe 6 f putin maro închis ( cateva picături pe zi) si pe 7 mi-a curs f putin sânge și din nou maro închis la fel fff putin cantitativ pana astazi data de 11. Adica m-a ținut 9 zile si inca vad ca ma mai patez cate o picătură pe zi. Mentionez ca am întreținut raporturi sexuale neprotejate cu soțul in perioada in care in aplicația mea imi spunea ca exista risc mediu de sarcina. Acum ma simt mai bine însă daca merg mai tare sau daca sar in sus simt o durere in uter

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa te preziti cat mai urgent la ginecologie pentru a fi consultata foarte temeinic si examinare interna prin efectuarea unei ecografieri obligatorii a intregului aparat reproducator intern (uter, endometru, ovare, trompe uterine). Orice parere, presupunere sau alte discutii privind cele intamplate sunt cu totul inutile si neproductiva fiindca ar reprezenta o abordare cu totul lipsita de discernamant a problemelor cu care te confrunti. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile experimentate nu sunt normale!
Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca-i ceva grav si trebuie sa vezi un medic de urgenta.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici o cauza sau scenariu in care ceea ce ai patit sa fie ceva normal. Investigheaza temeinic. Mergi si fa-ti controale. Incepe ori la medicul de familie ca sa te ghideze el spre specialisti, ori la ginecolog si vezi dupa incotro

| Iuliaiulia1993 explică (pentru sofisis):

Nu am medic de familie...