| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Pe data de 3 mi-a venit menstra, mi -a curs f putin maro închis si dupa 3 zile mi-a curs f putin sânge o zi și dupa din nou maro închis timp de inca 6 zile (in mod normal pe mine ma tine maxim 4 z. menstra nu 9 ca de data asta). Începând din data de 16 pana astazi mi-am facut teste de ovulatie toate fiind pozitive însă din calculele mele reiese ca eu ar fi trebuit sa ovulez pe data de 17. Insa nu am observat aceleași semne (secretii specifice pe care le am in fiecare luna) abia azi am obs o secretie albus de ou. Se poate sa fie o ovulatie tarzie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

De vina poate fi o dereglare hormonala, notează undeva perioadele astea si vezi luna viitoare ce se intampla.

| alexandraILoveTPU a răspuns:

Cu siguranta e ovulatie tarzie, si eu am avut la fel acum cateva luni si am fost la doctor, mi-a spus ca nu e nimic grav ca e ovulatie tarzie( nu trebuie sa te speri