| anonim_4396 a întrebat:

Ati mai putea avea aceeasi incredere intr-o persoana care v-a dezamagit? Sau mai puteti avea incredere in persoana pe care ati dezamagit-o?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se comporta la fel ca inainte de a te dezamagi e ok, daca nu mai are aceleasi comportari, inseamna ca ceva s-a rupt...si nu se stie daca se mai poate remedia situatia, grija mare...nu este usor.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu greu as putea sa mai am incredere in cineva care m-a dezamagit. Pentru mine nu exista prieteni sau prieteni adevarati. Pentru mine exista amici si prieteni. Exista amici de conjunctura si prieteni. Diferenta dintre cei doi este ca doar cei din urma pot sa ma cunoasca. Prietenilor ma arat asa cum sunt eu, cu slabiciunile mele. Atunci cand cineva ma dezamageste nu mai pot fi eu, pur si simplu aceea persoana devine amic. Relatia se stinge pe zi ce trece.

Daca eu dezamagesc pe cineva se intampla acelasi lucru insa in alte circumstante. Mi-e rusine si pur si simplu incerc sa iau legatura cu aceea persoana cat mai rar pentru ca de fiecare data cand as vorbi cu ea m-as vedea ca fiind fals.

In cazul unei dezamagiri relatia are de suferit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O dată ce m-a dezamăgit, s-a terminat.
Eu respect ca să fiu respectată!
Pa, pa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dezamagirile pot fi de multe feluri si mai grave sau nu. Conteaza si imprejurarile...nu poti zice GATA, aia e. Daca e vorba de infidelitate, sunt putini care trec peste asta si eu nu sunt unul dintre ei.

| tyana a răspuns:

C-am greu dar uneori trebuie sa le mai dam o sansa si celor ce ne dezamagesc! Suntem oameni, toti gresim!happy

| nicol20 a răspuns:

Normal ca nu mai poat avea incredere intr-o pers care m-a dezamagit stii ca increderea se castica nu se cere eventual daca o va mai castiga. Iar la cea dea 2 intrebare nu cred ca mai e cazul ca tu sa ceri incredere in persoana pe care ai dezamagito eventual persoana respectiva sa mai aiba incredere in tine dar ai grija ca poate persoana pe care ai dezamagito s-ar putea sa te dezamageasca si ea fi atenta

| Alice_6278 a răspuns:

As mai putea avea incaredere in persoana care m-a dezamagit dar nu as avea incarederea de altadata.as mai avea incaredere in persoana pe care am dezamagito.

| ////////////// a răspuns:

Odata ce iubesc si ea ma tradeaza nu o pot ierta, cum ar putea sa faca asa ceva cind stie ca e iubit, stimat si poate ce are mai frumos construit cu munca de un an, doi, dispare ca frunzan vint...

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Cineva mi-a spus odata "Ciorba reincalzita nu e aceeasi ca cea proaspat gatita". Si daca va fi mai bine, nu va mai fii la fel...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca am dezamagit pe nimeni, de dezamagit ceilalti, unii da unii nu, daca mai am incredere in persoana care am dezamagit-o? cred ca se pune problema invers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu. nu niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elena, e greu sa mai ai incredere intr-o persoana care te-a dezamagit, dar depinde de situatie si cat de grav a fost...In persoana pe care am dezamagit-o este usor sa ai incredere in ea, dar ea sigur nu va mai avea aceiasi incredere in tine.

| Maia a răspuns:

De dezamagit, mi-am dezamagit parintii ca am inceput sa fumez si le-am pierdut inceredea sad insa acum incerc sa o recastig si cred ca fac progrese big grin!

Iar pe mine m-a dezamagit o foarte buna prietena si nu o data, iar aici daca ar fi sa-ti povestesc ar trebui sa scriu un roman si mai bine nu big grin! Ea s-a simtit vinovata, mi-a cerut scuze si-am iertat-o dar acum nu o mai iert chiar si daca-mi face statuie laughing, n-are rost, uneori nu se merita sa ierti pe cineva! happy

Răspuns utilizator avertizat
| mihaix a răspuns:

Toata lumea merita o a doua sansa, poti fi dezamagit si poti dezamagi din prostie, dar ti-ai dori o a2a sansa, deci ar fi corect si sa o acorzi. Dar niciodata nu e ceea ce a fost, doar sa ai prea multa tarie de caracter (ambii) si sa sthii sa uiti (uitarea e iertare).

| analia_2935 a răspuns:

E greu de spus daca trebuie sa mai ai incredere in acea persoana totul depinde de tine ca doar tu o cunosti bine si totul depinde si de acea persoana depinde cat de grava e situatia