| 123girl335 a întrebat:

Inima spune "DA", si mintea spune "NU"! Ce alegi?

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce-mi spune mintea!

| mona a răspuns:

Eu as alege mintea

| Sexualitate a răspuns:

Aleg să evaluez relaţia dintre inimă (emoţie, sentiment, impuls) şi minte (raţiune). Apoi, în funcţie de rezultat, decid!

| 5123fsda a răspuns:

Eu as zice sa asculti mintea! Desi stiu ca e greu (din proprie experienta) mai bine asculta capul si intr-un viitor o sa vezi ca a fost mai buna alegerea!

| petalouda a răspuns:

Eu am ales odata cu inima si cu ce m-am ales la urma cu o despartire, am fost 2 luni impreuna si ne=am desparti, si data viitore voi alege cu mintea.winking

| OnlineZ a răspuns:

Sa fim seriosi..."poate sa zbiere mintea"ca tot inima alegi. Odata ce iubesti o peroana, indiferent de cum o fi ea, inima ta tot pe el _ea o.*il* vrea si oricat ti-ai propune sa nu il mai iubesti ..nu te asculta! Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu de ales...

| justadream94 a răspuns:

Depinde si de persoana

la mine daca persoana imi rata ca merita sa fac ceva pentru ea, alegeam cu inima.cred ca iti e mai bine asa..de obicei regrei ca nu alegi cu inima.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Sa alegi Nu ca nu degeaba se spune unde nu i cap vai de picioare. cred ca uneori trebuie sa fii pragmatica.winking

Răspuns utilizator avertizat
| TuRneR01 a răspuns:

De cate ori ai suferit din cauza ca ai ales cu inima?

Daca alegi cu mintea nu o sa suferi, daca alegi cu inima odata si odata tot o sa suferi n-ai ce face... De aceea iti recomand sa te controlezi, calmezi si sa alegi cu mintea ca e m-ai bine. Eu unu aleg cu creeru, deoarece mi se pare varianta mai buna (din experienta).

Oricum alegerea e a ta nu a noastra, sper sa-ti fie bine cu decizia pe care o iei, gandeste-te bine. Succes (Daca te-am ajutat da-i si mie o funditA? )

| Crisss22 a răspuns:

Ce spune inima...

| TwEEty_9286 a răspuns:

Inima, organul care ne ajuta sa traim,cea care ne pompeaza sangele, creierul, organul care ne anticipeaza toate miscarile, dar sti tu, inima te ajuta sa traiesti, deci de ce sa nu incerci? Mai bine foloseste organul vital, eu cred ca vei avea multe de castigat. happy

| Mihaela0011 a răspuns:

Tine cont de ceea ce-ti spune inima,dar in luarea deciziilor,alege,, mintea''. Inima inseala deseori, tinand cont de faptul ca sentimentele acum sint, iar maine dispar, iar dragostea nu e suficienta pentru viata decenta.