| Andreeawotldes a întrebat:

Întotdeauna m-am întrebat dacă oamenii se iubesc cu adevărat pe ei înșiși sau dacă este doar instinct de supraviețuire. Tu iubesti pe tine? sau este doar instinctul de supraviețuire?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este doar instinct de supraviețuire,doar că mulți înțeleg a se iubi în a fii invidioși, frustrați, că ei știu totul, au o mândrie primitivă, eu nu spun să te urăști și să citești filozofie multa și psihologie și baga banii in cariera ta

| J0B0MAT a răspuns:

Ce treabă are instinctul de supraviețuire cu faptul că ție îți place de tine, cum arăți, cum gândești, cum acționezi.
Dacă ne gândim puțin, instinctul de supraviețuire ar veni și din iubire pentru sine, astea sunt interconectate.

| dullcat a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si eu ma intreb ce treaba au una cu alta, ca doar ele exista oricum in acelasi timp.Iar instinctul de supravietuire e declansat in situatii destul de critice, nu uitandu-te in oglinda.

| Celdrept a răspuns:

Instinct de supraviețuire.

| Alecsandru322 a răspuns:

Asta e o întrebare profundă. Nu am pus niciodată problema asa