| angelinthedark a întrebat:

Intr-una ma gandesc la prietenul meu, cred ca il iubesc prea mult, nu stiu ce e cu mine dar mereu am tendinta de a exagera, de a interpreta orice vorba de-a lui, orice gest, sunt sensibila, de exemplu daca ma suna si nu imi spune te pup sau te iubesc ma simt aiurea, daca cumva nu suna imediat intru in panica, daca nu merg o zi la el nu am, stare si ma gandesc non-stop la el, daca putin ma supara imediat incep sa plang, plang aproape din orice, in plus nu am niciodata incredere in el, tot timpu sunt in stres de teama sa nu il pierd, adica mereu ma gandesc ca nu cumva sa auda ceva gresit de mine, sa nu ii fac ceva gresit sau sa spun ceva gresit, oare ce e cu mine si cum pot solutiona asta?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu chiar il iubesti? Ca eu am impresia ca iubesti doar senzatia de indragosteala, ca este un sentiment egoist, lipsit de darnicia iubirii.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si mie mi se intampla cam des asta in ultima perioada, cred ca amandoua suntem deprimate si asta nu e bine ca ne afeceaza relatia facand mereu din tantar armasar.Tot analizand ce spune el, suparandu-ne fara sa ii spunem si stand bosumflate nu o sa rezolve lucrurile cu nimic, doar devenim cicalitoare si plictisitoare.
Eu am ajuns la concluzia asta, caci si mie mi-e teama de o relatie esuata, ca nu mai trebuie sa ma gandesc la raul din jurul legaturii noastre, la tot ce iti poate da dar nu crezi ca primesti ci ar trebui sa ma bucur de toata dragostea lui si tot ceea ce imi poate oferii!

Si eu m-am saturat sa fiu asa pesimista, e un lucru care te macina si trebuie inlaturat!
Invata sa te iubesti mai mult!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Incearca sa nu mai "despici firu`in 4" pentru ca nu e bine, nu mai interpreta atata.

"de exemplu daca ma suna si nu imi spune te pup sau te iubesc ma simt aiurea"
Pai tu i-ai spus vreodata ca il pupi sau il iubesti? Daca nu atunci spune-i si tu lui pentru ca se simte si el aiurea daca nu ii spui si tu vb dulci, poate de aceea nu iti spune cateodata.
Spui ca nu ai incredere in el...hmmm...aste nu e deloc bine pentru ca intr-o relatie nu prea se poate fara incredere.
Incearca sa fi mai relaxata, ai mai multa incredere in tine si incearca sa ai si in el daca spui ca il iubesti si daca el te iubeste.happy
Lasa lucrurile sa curga de la sine!

Bafta!:*

| Antonimu a răspuns:

Vai de mine... sad... Bai nene, asta e un caz grav, in cazu asta, las HARCIOGII si EXPERTII TPU sa-ti raspunda. E chiar nasoala problema sad.

| AnAiLuI a răspuns:

Asta mi sa int mie in primele luni de cand am inceput sa stau cu prietenul meu, am iesit din problema asta prin comunicare, i-am zis totul in fata ca mie teama ca il pierd si cum spuneai tu "sa nu auda ceva gresit de mine" dar vorbind cu el mi-am dat seama ca nu are rost sa mai continui sa fiu asa deoarece el ma iubeste si nu o sa asculta de lume ci de mine, acum nu stiu cat te iubeste pe tine prietenul tau dar discuta si tu cu el spune`i ca te temi.
Nu mai fi asa de imatura fi cu capul pe umeri gandeste`te ca nu mai esti o copila sa plangi sau sa te gandesti la lucruri aiurea, daca te iubeste o sa te inteleaga si nu o sa mai fii genul de fata capricioasa!
Succes!

| love you soo much... a răspuns:

Stai linistita draga, ai pereke pe lumea asta ca eu tot sint asa ca tine, tot asa ma inervez repede pling uneori chiar daca el nu mi-a dat vreun motiv ceva.Si nu inteleg nici eu de ce.Stiu doar un singur lucra ca ei ne alinta prea mult si de asta noi ne urcam la ei in cap.Alta varianta n-am sa-ti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pey, am idee de cum te simti deoarece cea mai buna prietena a mea are aceeasi problema, e total obsedata de el, deci eu zic sa lasi atata presiune si nu mai sta numai in fundu` lui.lasa-l 2-3 zile fara sa il bagi in seama, nu-l suna...astfel el nu o sa se mai simta asa de improtant si iubit.cand o sa vada ca nu-l mai bagi in seama, el, disperat de atentzie, sa vezi u cum te cauta si vrea sa isi petreaca timpul cu tine. incearca sa aflii chestii pe care nu le stii de la prietenii lui cei mai buni big grin fa`l sa regrete daca se poarta urat cu tine, sa se simta el cum te simti si u.ascunde`i lucruri si lasa-l in pace vreo 2-3 zile si o sa se rezolve iti zic sigur de tot happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, pur si simplu, il iubesti... invata sa ai incredere, altceva nu stiu ce sa iti zic, te pup [; x]