| iasminhappypills a întrebat:

Intre(bare): Daca tot s-a ajuns in postura de a fi presedinte pentru o zi, ce ai face daca ai putea fi Dumnezeu pentru o zi?

2 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! as face cumva lumea mai buna. dar sti tu filmul acela cu Dumnezeu pentru o zi? asa am fi fiecare dintre noi mai intai ne-am face viata noastra "perfecta"si le-am implini la toti toate dorintele prin calculatorul acela fara sa le cititm. si asa se produce dezastrul nu toata lumea se roaga la Dumnezeu sa fie sanatos, sa aiba bani s. a. m. d
asa cu nu le poti indeplini tuturor dorintele. daca nu ai vazut filmul uita-te.
si referitor la intrebare. cred ca as cam "elimina" anotimpul iarna ca e cam frig si nu-mi place oh go on. tu ce ai face?

| iasminhappypills explică:

Daca as fi DUmnezeu pentru o zi nu as face nimic, pentru ca nu as avea ce face. ar disparea tot farmecul vietii. Nu as putea impune nimic nimanui, de aceea exista libera alegere. Eu nu cred ca Dumnezeu sau " 'al de jos" influenteaza cu ceva... E vorba de propria contiinta. Eu sunt de parere ca suntem cu totii Dumnezei, nu avem limite... Alta intrebare: Ce ne determina sa nu facem ceea ce vrem? Exista ceva ce ne opreste, in afara de propria constiinta? Noi dominam lumea, dar nu ne dam seama. Nu exista oameni buni sau oameni rai, exista oameni nenorociti si oameni prosti, insa cu totii avem mai mult sau mai putin din una. Deviza mea: "fa ce vrei ca nu te opreste nimeni". probabil ca ai spune exista legi bla bla bla, dar legile sunt facute tot de oameni.