| RAY a întrebat:

Intre un baiat de 1, 60 vs 1, 70 vs 1, 80? Ce inaltime ati alege partenerului dorit?

43 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Hai ca ma incadrez daca e.

Femeile incep sa fie din ce in ce mai inalte.

| Mosotti a răspuns:

Dupa mine depinde cum arata acel om, figura. Eu asa zic, de ex prietenul meu aratos are 1, 72 m, gagica 1, 75-1, 76, iar celalalt nearatos, are 1, 78 si nu are gagica deloc, si asta de 41 ani. Deci ti-am dat o dovada clara.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce sa nu puna astfel de intrebari? Daca nu iti place intrebarea, de ce ai raspuns? Avem voie sa intrebam orice, chiar e o intrebare buna.

| Sofer a răspuns:

O fata de 1.70 ar alege unu de 1.80 corect?

| ancaval a răspuns:

1,80

Ce să fac cu un pitic de grădină?

| RAY explică (pentru ancaval):

Ce rea esti? Inaltimea e determinata genetic e aiurea sa fii disrimnat pentru inaltimea ta dar apreciez sinceritatea ta

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Pe cine am discriminat? Nu am dreptul să aleg? Păi tu ne-ai dat variante!
Păi dacă eu am 1, 72 cum să-mi iau unul de 1, 50, exemplu. Serios? Păi arătăm, pe stradă, ca mama cu copilul.
Mie îmi plac bărbații înalți. La altă fată, poate nu-i plac bărbații înalți. Asta nu înseamnă că face discriminare.
Fiecare cu ce-i place! Corect?

| RAY explică (pentru ancaval):

Dar nu ne fa pitici de gradina nici eu nu te fac girafa

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Te-am făcut pe tine așa? Nu ai simțul umorului? Rău destul că nu știi la glumă.
Ești mic de statură? Și ce? Ce treabă am eu? Nici una! Sănătos să fii, contează mai mult decât înălțimea.

| RAY explică (pentru ancaval):

Ba da am de asta am si continuat

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Am știut eu!

| RAY explică (pentru ancaval):

Smechero ai stiut tu, esti in mintea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1,75 laughing
Sincer!

| Anonima163333 a răspuns:

Am 1,64 si mi-ar placea unul de minim 1, 75.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Pentru ca nu si gaseste si el o fumeie, probabil e complexat de el

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

E un complex asta, recunosc asta plus ca vream sa verific ceea ce am citit daca e adevarat

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Mmm, nu neaparat, nu inseamna ca daca nu gasesti femeie sa fi complexat, intrebarile se pot pune si ca discutii, eu de ex asa fac. Iar daca ma privesc pe mine o specific. Ce, eu gaseam gagici pe toate drumurile, nu, au fost doar 4-5 care m-au placut in toata viata adica infim, dar nu eram complexat, asta eram si gata, mergem inainte.
Io am 1, 7 m, nu-s complexat cu inaltimea mea.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Acest site este pentru ajutat nu judecat uni nici nu stiu ce cauta aici, TPU inseamna a ajuta, e o comunitate de ajutor reciproc

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Exact! Cred ca trebuie sa-l chem pe Lex404 de pe sp, regula lui ca moderator este asta, citez:

"Nu te intereseaza subiectul?! NU POSTA!: Orice mesaj de genul "Nu ma/ ne intereseaza" se premiaza cu 2 puncte si 2 zile." 2 zile de suspend adica si doua puncte.

Mi se pare normal. Ori te int si raspunzi, ori nu, si nu raspunzi.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

A si specificat mai sus ca pentru el este un complex... da stiu ca ar trebui sustinut mai mult si sa se multumeasca cu ce are... ca astia suntem dar nu, el peobabil da peste niste oameni ca tot critica

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

Nu e vorba de critica si de realitate, va plac baieti mai inalti

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Pai daca am 1. 65 nu ma pot uita la unu de 1.50...

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

"E un complex asta..."

Multe femei au sub 1.7, deci nu văd unde e problema. Doar dacă nu cumva preferi femeile înalte...

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

Dar de inaltimea ta?

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Bun revenit pe tou

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Cei cu ea nu inteleg ce vrei sa zici?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur sa te revăd, Ray.

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Mda, ce sa zic, nu stiu, eu cel mult am fost suparat pe soarta daca nu mi-a dat ceva, dar am mers inainte cu ce este, nu am nici un complex. Ies in lume asa cum sunt si gata, bine ca 1, 7 m ar fi considerata o inaltime normala, dar zic acum la general ce calitati avem, daca am complexe inseamna ca ma int parerea unora care nu m-ar accepta cum sunt, si de ce mi-ar pasa de parerea acestora?! Sa zicem persoane de sex opus, ca el la asta se refera.
Mama si bunica aveau 1, 5 m, nu trebuia sa aiba barbati de 1, 80, erau chiar disproportionati pana la urma, aratau ca dracu la o adica, au avut de 1, 60-1, 70 barbati. Bine presupunem ca nu ai 1, 3 m naiba.

El RAY na, e altfel, fiecare cum gandim. Multi sunt ca el, foarte multi, si fete si baieti, valorile lor si le fac dupa ce vor si cred altii. Dar nu e prea vina lor, ei asa simt sa faca, ca, constient si ei stiu ca nu e bine.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu e vorba de ce cred alti e vorba de realitate, fetele prefera tipi mai inalti ca ele sau ca ele nu mai mici ca ele de inaltime

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Asa sunt unii tin cont mai mult de ce zic cei din jur, da si eu eram asa si mai am momente cand sunt asa ..si momente cand ma doare fix undeva de ce zice celalalt laughing
Acum mna ma limitez si eu la ce am si incerc sa nu mai pun la suflet ce zic altii pentru ca sunt multe rautati pe lume si acum vad si eu cum este de fapt realitatea si sa profit si eu in limita bunului simt de unele chestii

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

Eu nu sunt asa, dar realitatea e ca va plac tipi mai inalti sau de inaltimea voastra

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Pai tu ai sta cu una de 2 metri daca ai 1.50?

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

Nu, eu am 1, 60 as vrea una asa ca mine sau mai scunda ca mine

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Am dat asa un exemplu...
Pai vezi ....noi de ce am prefera unul mai mic ca noi de inaltime...

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

De acord

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Sunt gramezi ca tine sau mai mici, no problemo.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Asta e corect.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

De ex pe site de matrimoniale poti pune filtre si pe inaltime, nu e problema, sa vezi cate gasesti sub 1, 6 m sau 1, 6

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Chiar ai 1, 60? Oricum, mi se pare amuzant că unii își aleg partenerii în funcție de cum ar arăta pe stradă laughing.

| RAY explică (pentru Dalmore):

Da

| lorix a răspuns:

Al meu are 1.85

| RAY explică (pentru lorix):

Tu cat ai?

| lorix a răspuns (pentru RAY):

1.65.