| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare : De ce cu persoana iubita sunt capabil sa fac sex de cel putin 5 ori pe zi (desigur, nu zi de zi, ar deveni banal), dar cu o straina nu pot decat o data? Nu ma refer la acea straina ca fiind o "amanta" sau ceva. Nicidecum, e vorba de niste experiente din trecut.

Răspuns Câştigător
| cal3star a răspuns:

5x pe zi? Eu dupa 2x maxim sunt pe jos plat si dorm happy
Stiu ca atunci cand faci cu persoana care o iubesti, pui sentiment si poate te gandesti mai mult la ea, decat la ceea ce faci acolo. Si cu o persoana straina, te grabesti si incerci sa nu te faci deras poate. asta e decat o parerehappy

3 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Mă bucur că faci mult sex, dă-ne și nouă, mai ai? :-)
Mai lasă-ți timp și pentru alte lucruri, odată pe zi e suficient.
Când iubești pe cineva, nu doar corpul tău este în joc. Atât mintea cât și inima (cum ne place nouă să-i spunem) sunt acolo. Cele trei părți care te definesc sunt toate de-acord să faci acest lucru.
Și, când te dedici „trup și suflet" lucrurile ies mult mai bine. Când faci sex cu o persoană „străină", o faci doar pentru corpul tău. Care, normal, are această nevoie din când în când. Dar mintea și inima ta n-au nevoie decât atunci când iubești. Iar dacă ele nu primesc nimic în schimb, de ce ai mai face-o odată?
Corpul tău oricum vrea să doarmă imediat după tongue

| AverageIAlex a răspuns (pentru Zartbitter):

Imi las timp pentru alte lucruri, cum am zis nu e zilnic. Dar cand e, nu ma pot opri happy.

Mersi de raspunsuri.

| angelpeke a răspuns:

E normal, pentru ca ai sentimente pentru pers iubita...si cu acea "straina" poate fi doar o atractie de moment...