| Andrei1732 a întrebat:

Întrebare doar pentru fete.
Buna fetelor, cu ce va poate impresiona un băiat?
Adică nu neaparat sa fie îndrăgostit de voi dar sa fie "mare" in ochii vostrii.

13 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă e mare unde trebuie, atunci e potrivit.

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Sper ca nu esti fata.

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

De ce speri asta?

Sunt hermafrodit.

| Plato a răspuns:

Imi cer mii de scuze pentru ca intervin in acest topic destinat exclusiv fetelor, dar cred ca le-ai da pe spate daca ai citi o carte de gramatica.

| Andrei1732 explică (pentru Plato):

Adică vrei sa zici ca nu am scris corect mai sus?

| Plato a răspuns (pentru Andrei1732):

Voștri*, cu un i.

| Andrei1732 explică (pentru Plato):

Ai de ***, am pus un "i" în plus, ce greșeală incredibil de mare...bine ca mai sunt și copii retardați ca tine care sa observe

| BadAngel3 a răspuns:

Nu neaparat impresiona (sunt impresionata greu), dar primul lucru pe care il observ la cineva, e cat de politicos e. Politetea imi capteaza atentia asupra unui baiat.
Ceea ce imi mai atrage din primele clipe atentia, e cum comunica. Vocabularul sau. Nu te gandi acum ca ma astept sa vorbeasca cu ceva accent frantuzesc si sa comunice in si din poezii. Ci sa nu injure ca la "usa cortului" cum s-ar spune. E altceva cand iti mai scapa cate o vorba nasoala asa din frustrare sau mai stiu eu ce, uneori. Si alta e cand pur si simplu injuratul face parte din dictionarul propriu si nu trec 2 minute de la ultima injuratura. Un baiat care injura imi e automat bifat cu "nici-o sansa".
Plus nu-mi plac actele de impresionare, decat sa fii tu si atat. Nu e nevoie de altceva.

| P3d1a a răspuns:

Raspuns de la un baiat:
Depinde de fata ce o impresioneaza, dar in principal, daca te chinuii sa impresionezi nu o sa ramai cu nici una. Fii tu insuti.

Daca vrei neaparat sa stii ce fel de baieti atrag privirea fetelor in general, cei increzatori in sine dar politicosi, adica daca un baiat isi obine incredera din superficialitate atunci nu mai pare ca are incredere in el ci ca e increzut.
Daca esti la liceu sa nu te bazezi pe "Cum poate un baiat sa impresioneze o fata" pentru ca fetele de la liceu nu prea gandesc limpede inca. Majoritatea fetelor pe care le cunosc au stat cu baieti "increzuti" si au regretat mai tarziu.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru P3d1a):

Sa fii politicos nu este o regula generala. Sunt fete care nu dau doi bani pe tine oricat de politicos ai fi cu ele.

| P3d1a a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Nu am zis ca daca esti politicos cu ele se indragostesc laughing

Am zis sa nu fii increzut, sa fii de incredere etc etc

| Anonim1a1 a răspuns:

Pai acum depinde si de fete. nu multe fete mai sunt care sa fie impresionate de sinceritate, sensibilitate.In primul rand pentru mine cel mai mult conteaza ca un baiat sa fie sincer de la inceput cu orice, mai bine un adevar dureros decat o minciuna care pe parcurs poate distruge tot ceea ce ai creeat. Dupa care gesturile marunte cum ar fi o voba frumoasa la momentul potrivit, un gest mic cum ar fi un trandafir, o cutie de bomboane. Sa fi alaturi de ea in orice situatie chiar si atunci cand greseste. Suntt foarte multe gesturi marunte care inseamna mult in ochii unei fete, dar acum depinde si de perosana

| RAY a răspuns (pentru Anonim1a1):

Ce ai scris acolo sunt vrajeli