| RAY a întrebat:

Intrebare doar pentru grup, suntem respinsi de sexul opus.

Voi mai comunicati cu sexul opus? Credeti ca mai are vreun rost? Va place zona prieteniei?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ce zici tu nu e adevarat! Ai figura atractiva si combini ce vrei tu, ai dreptate.
Ceilalti nu au fizic si normal ca nu atrage, nu conteaza cum se prefac ei cu nu stiu ce atitudine, nu-s bagati in seama, ba din contra, uneori sunt vazuti zi ca penibili.
Ai ceva ce nu esti constient ce ai, norocul tau insa ca ai acel ceva cel mai important, frumusetea sau atractivitatea.

Ca daca te maschez acu cu o figura neatractiva deloc, si sa nu se vada ca e vrajeala (cum era Bendeac machiat ca Visinescu in clipurile de pe Youtube de nu te prindeai, ca stil de machiaj zic), nu mai combini nimic! Brusc iti pierzi "puterile", nu conteaza cum te comporti.
Nu uita ca-s n cocalari care nu stiu sa se poarte si nici bani n-au si combina la greu gagici misto, ca-s atractivi la figura.
Si atitudinea aia alfa o ai sau nu o ai, nu te poti preface.
Tu fiind atractivi la figura, automat ai si atitudinea de la mama natura.

E greu de inteles pentru tine si anume ce spune RAY, ca el zice bine, fizic sau bani, fizicul e sa combini pe bune, banii pe interes.
Tu ai un dar dar nu stii ca ala e cheia, te miri de unii care nu-l au si de ce li se intampla ce li se intampla.

Testul cu mascarea perfecta iti va arata ca ce zic e corect, ca tu nu ai comparatia, nu stii cum e fara figura atractiva si ti se pare asa ca e de la sine sa combini din gura si comportament, nu e deloc de la sine! Toate alea au valoare 0, 1 daca figura e total neatractiva (nu cand e cat de cat, ca aia e altceva).

65 răspunsuri:
| RAY explică (pentru Frank51):

Si eu cu meseria asta de instalator pc, mi-a trecut toate, sa stii ca mi am redobandit increderea in mine, inainte nu incercam nimic ca credeam ca voi da gres, greseala te ajuta sa inveti

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

"Am uitat sa specific ca nu trebuie neaparat sa arati neatractiv deloc ca sa nu fi placut, am omis si greseala mea."

Iar o întorci? Deci poți fi neatractiv ca cineva sa te placa?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai duce lipsa de incredere in mod nejustificat, se vede dar am zis, nu cont cum se vede el.
Daca eu zic ca-s destept si nu arat asta nicaieri adica nu se vad rezultate, inseamna ca nu-s destept!
Nu ma iau dupa cum ma vad eu, ci de ce zice piata cum s-ar zice, ala e adevarul. Si zic "ma vad eronat, e clar".

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai si eu pot face diferenta si intre unu cat de cat si unul neatractiv deloc.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Nu intelegi!

Exista doua situatii:

1 - Unu mai deloc neatractiv care nu atrage pe nimeni.
2- Cazul in care e atractiv cat de cat insa nu e genul persoanei respective (cazul asta nu il pusesem in discutie), insa atunci se intampla ca sa zicem din 10 fete te plac 5, asta asa la general zic ca procent aproximativ.
Adica din 10 fete de nota 7 te plac cam 4-5-6.
Iar celelalte plac pe altii de nota 7 adica cu alte figuri.

Am zis daca-s 10 barbati de nota 9, din 10 femei de nota 9 nu e unul placut de toate, desi au aceiasi nota, una prefera un gen de figura, alta alt gen, sau 2-3 pe acelasi gen, insa toate figurile au nivelul 9. Deci si cazul asta e valabil des chiar.
Cand e nota 2 si 9, ala de 2 ramane neales mereu! Ala e semnalul ca e din cazul celalalt.