| nury a întrebat:

Intrebare pentru adolescentele care au un prieten mai mare decat ele cu 6 ani cel putinbatting eyelashes cum va ganditi la viitorul vostru? credeti ca relatia va merge la fel de bine atunci cand voi veti mai creste? probleme din cauza parintilor?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

La mine e fix cu 6 ani.
Păi eu mă gândesc că rămân cu el pentru că are altă gândire şi nu ca băieţii mai mici care majoritatea sunt axaţi pe bătaie de joc.
Nu ştiu, dar nu m-am gândit la asta până acum. bună întrebare.
Dacă ar şti laughing

FantaSZy.

| OanaG a răspuns:

Am avut un prieten cu 9 ani mai mare ca mine, si asa as vrea sa fi si sotul meu, sa aiba experienta!

| mihaela_7412 a răspuns:

Si eu am vb cu cineva mai mare si cand au aflat ai mei m-am despartit depinde si de baiat cum te intelegi cu el tu decizi

| nury explică:

16 ani ambatting eyelashes

| Carlaaa a răspuns:

Nu am, dar am avut mai mare cu 11 ani, eu 15 el 26. Si pot spune ca ne intelegeam super pana sa se intoarca fosta lui prietena din strainatate cu care fusese 6 ani. mi-a explicat frumos ca nu poate refuza oportunitatea asta pentru ca sunt mica si tine la mine si ca nu poate sa ma lege de o persoana atat de mare.
Era super, era copil, era genul de baiat care nu se va maturiza prea repede...Ne intelegeam reciproc, nu-mi cerea nimic. mai mult ma proteja.
Acum prietena lui l-a legat de tot de el, nici sa il mai sun sa il intreb de sanatate nu mai pot.
Urasc genu` asta de fete care sunt atat de nesigure pe ele ca nu pot tine un baiat langa ele, incat ii leaga pur si simplu ca sa nu,, scape"...
Eh, pot zice ca alea 3 luni cate au fost, au fost superbe.Mama stia de relatie si il cunostea si pe el, i-a zis sa aiba grija de mine, ca oricum relatia nu va dura prea mult pentru ca sunt mica si nesigura la varsta asta...
Dar... imi doream nespus de mult sa mai dureze...
Sper ca intre tine si el [ daca este vorba de un el mai mare cu 6 ani sau mai mult ], sa mearga si sa nu fie nevoie vreodata sa va despartiti.

| Doa'Do a răspuns:

Pot sa spun ca la mine este o diferenta de 8 ani.Nu,nu am nicio relatie cu el, deoarece el are mai multe probleme pe care deocamdata le rezolva cu greu.La mine ar fi probleme mari din cauza parintilor, mai ales mama mea, care este impotriva unei relatii la varsta mea.(14 ani jumate) Probabil sunt mica, dar nu las niciun baiat sa ma indeparteze de la lucrurile cu adevarat importante, cum ar fi scoala etc.Niciodata nu mi-am pierdut capul dupa baieti, crezand ca am descoperit dragostea adevarata.Multe copile " de varsta mea " considera ca au gasit dragostea adevarata si lasa totul pentru.respectivul!
Viitorul meu? Niciunul alaturi de el, chiar daca tin la el. Suntem diferiti, mai ales din punct de vedere al preocuparilor.Eu trebuie sa invat, iar sa castige bani.Vezi vreun viitor?

| Doa'Do a răspuns:

Iar el sa castige bani*. Scuze de greseala.

| Bianca_papusha a răspuns:

Uite eu am 16 ani jumate iar prietenul meu 23 si pentru asta ne iubim foarte mult.La inceput credeam ca va fi totul o aiureala o luna maxim doua si gata, dar au trecut aproape 8 luni si suntem tot impreuna.:X
Relatia va continua atata timp cat voi va intelegeti bine unul cu celalalt, si nu o sa lasati ca diferenta de varsta sa intervina intre voi, langa un baiat mai matur privesti lumea altfel te simti mereu protejata, ai aceea incredere in tine care iti da putere sa mergi mai departe, savurand orice moment.
Iar in legatura cu parintii, daca o sa stii cum sa abordezi subiectul despre tine si relatia ta o sa te inteleaga(mai ales daca si intre ei exista o diferenta mai mare de varsta).
Iti doresc sa fii fericita alaturi de prietenul tau, sa va iubitii mult asa ca adolescentiihee heedar in acelasi timp sa fiti cu kapul pe umerihappySa va bucurati de orice clipa de tandrete petrecuta in 2, pentru ca timpul din pacate nu se mai intoarce

| voice a răspuns:

Da eu zic ca merge
eu sunt cu un baiat mai mare d diferenta d varsta p care ai precizato

| voice a răspuns:

Da eu zic ca merge
eu sunt cu un baiat mai mare d diferenta d varsta p care ai precizato
e f ok are o alta perspectiva
gandeste mult mai bine
si are cerinte mai mature nu s gandeste doar la 'sex ' cum sunt baietii in ziua d azitongue

| dulciana a răspuns:

Fostul meu a fost mai mare cu 10, totul a fost super, ne faceam planuri si ieri am aflat ca cu o luna in urma sa impacat cu fosta si ma duce de nas pe nimeni...totoul depinde ce persoana e el dar cred ca cel mai bine ar fi sa nu te atasezi tare tine-l mai la distanta si lasa-l sa vezi ce reprezinta

| lul23 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eee.va merge bine atata timp cat va intelegeti voi bine nu trebuie sa te temi de altceva. dragostea nu are varsta! depinde acum si de tine, de varsta ta, sa nu fie prea frageda pentru o astfel de relatie.Eu zic daca simti ca totul e bine sa continui fara teama, insa ar trebui sa fii sincera cu parinti tai de la inceput pentru ca nu apoi sa apara alte probleme la care nu te asteptai.parerea mea e sa previi decat sa tratezi!big grinTrebuie sa fi atenta sa iei decizi corecte si inteligente pentru a putea impaca pe toata lumea! numai bine iti doresc!:*