| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti : ati face sex cu o fata cand e la menstruatie sau vi se pare dezgustator?

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In perioada aia e cel mai intens pentru o femeie sa faca sex, si da, normal ca as face laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Daca ea vrea, nu vad o problema in asta.

| RAY a răspuns:

Corbul are dreptate in ceea ce afirma

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dezgustator, scarbos, neigienic, posibil infectios, posibil sa se declanseze hemoragii, samd.
Trebuie sa fii un obsedat sexual sau un animal, daca nici macar in perioada aia nu te poti stapanii.
Fata trecand prin durere, indispozitie, stari rele si jenante.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur nu esti informat in privinta faptului ca in cazul multor femei libidoul lor atinge nivelul maxim de intensitate exact in perioada zilelor de sangerare menstruala. Interesant este faptul ca oamenii de stiinta au descoperit in cadrul unor cercetari efectuate in privinta acestui subiect controversat, ca sexul intretinut in timpul zilelor de menstruatie, contribuie la ameliorarea simptomelor sindromului premenstrual si in special a celor de natura emotionala. Asadar, actul sexual intretinut in timpul zilelor de sangerare menstruala, depinde si ramane o preferinta personala, fiind bineinteles influentat in mare masura de nivelul de abundenta a fluxului menstrual si de asemenea si de perceptia celor doi parteneri asupra posibilei sangerari care poate sa se produca exact in timpul actului intim.
http://www.sfatulmedicului.ro/......sale_12149
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu as face. Este dezgustator.

| Hammurabi a răspuns:

E neigenic și nici foarte sănătos nu e. Pentru ea.
Nu e dezgustător e doar disconfortabil.
Dacă e vorba de partenera/iubita/soția ta și nu de una agățată pe centură, partida de sex presupune ceva mai mult decât să o pompezi 5 min. iar apoi să intrii la duș.
Deci nu merge. Te limitează, nu-ți permite confortul necesar.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Hammurabi):

In cazul majoritatii femeilor, sexul in timpul mrenstruatiei poate aduce cateva beneficii importante, de la nivelul superior de satisfactie sexuala a partenerilor, pana la ATENUAREA UNOR NEPLACERI SPECIFICE acelei perioade.
-- Foarte multe femei observa ca libidoul lor creste la menstruatie, acesta datorandu-se schimbarilor hormonale firesti din aceasta perioada. Cresterea dorintei sexuale apare in general in cazul femeilor care folosesc pilule contraceptive (cu efect direct asupra libidoului) in restul lunii, cu exceptia celor cateva zile de menstruatie.
-- Sexul la menstruatie poate sa scurteze durata ciclului menstrual, intrucat spasmele musculare produse de orgasm faciliteaza eliberarea fluxului menstrual in cantitate mai mare.
-- Mai mult decat atat, hormonii pe care corpul ii elibereaza in timpul actului sexual (in special oxitocina) amelioreaza crampele musculare, depresia si starile irascibile specifice sindromului premenstrual.
-- si tot asa celelalte beneficii le vei gasi in : http://www.sfatulmedicului.ro/......sale_12149

| mentholinks a răspuns:

Prefer sa nu ma ating de femeie in perioada aia.

| Bernardus a răspuns:

Pot spune doar ca unui razboinic nu-i este frica sa isi pateze sabia de sange

| antiqque a răspuns:

Un samurai adevarat are sange pe sabiewinking

| niko23 a răspuns:

De la caz la caz sant barbati care nu au o problema, ca an cazul meu, dar sant si barbati care nu o fac,