| justifyme a întrebat:

Intrebare pentru baieti : ce fac baietii sa-i arate unei fete ca o iubeste? cum sa-mi dau seama? si ce trebuie sa fac sa-i arat ca-l iubesc?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Este evident ca aceste gesturi pe care le fac baietii cand țin la o fata difera de la unul la altul.Insa la mijloc exista cateva lucruri comune pe care le fac.Tu,cu siguranta cunosti ce fel de persoana este baiatul despre care vorbesti asa ca vei putea alege:
-Te place,este putin mai indiferent
-Te place,te tachineaza
-Te place,iti zambeste mereu
-Te place,te priveste la continuu
-Te place,se baga in seama cu tine
-Te place,se pierde la anumite intrebari puse de tine
-Te place,iti arata asta(fiind alaturi de tine,ajutandu-te la greu)â
-Te place,va face tot posibilul sa prinzi incredere in el
-Te place,se va purta diferit cu tine in afara de restul fetelor(asta in cazul in care nu aveti nici o relatie de prietenie foarte buna sau vei putea intelege tu gresit intentia)
-Te place, te protejeaza
-Te place, iti face multe complimente
lista continua.

| Alexandra_7649 a răspuns:

-Se comporta frumos cu tine (iti ofera mici atentii)
-Te imbratiseaza
-Te pupa
-Te tachineaza
-Rade la glumele tale
-Asculta ce ai de spus
-Poate ca te invita undeva unde sa fiti singuri...in oras
-Si nu in ultimul rand: Are curajul sa iti spuna in fata ca te place!