| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baietibig grine ce considerati ca fetele sunt greu de inteles? E normal sa nu intelegi o persoana pana nu petreci timp cu aceasta pentru a o cunoaste dar cred ca baietii nu se refera la asta. Deci ce e atat de greu de inteles la femei? Fiti sinceri si expliciti ca nici noi nu va intelegem prea usor. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Păi sunt foarte hotărât când îi urez baftă pe mai departe laughing

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In general spunem asta despre fetele pe care nu le cunoastem, cu care n-am vorbit. De exemplu vad o fata draguta pe strada si ma duc la ea, o salut, facem cunostinta si cand imi spune ea cum o cheama deja o bufneste putin rasul sau raspunde pe un ton de superioritate si indiferenta care iti spune "hai pa" si normal ca te intrebi ce naiba are in cap, daca ii ceri numarul sau ii propui direct o iesire undeva spune ca "ne cunoastem?" rolling on the floor)) mi s-a intamplat asta de cateva ori. Si hai sa vorbesc si despre cele pe care le cunosc putin, starea lor se schimba foarte des, cand se supara incepe sa ma ia durerea de cap, barfesc mult, critica exagerat, se cred perfecte... Greu gasesti o fata mai echilibrata mintal laughing)) dar cand o gasesti, chiar ai ce sa vorbesti cu ea big grin e o adevarata placere sa vezi o minte atat de logica intr-un trup frumos

| LoveSleep a răspuns:

Când o femeie spune că s-a terminat, ea de fapt spune "luptă pentru mine" =]]]
Când un băiat aude asta, primul lucru la care se gândește e "Ce dracu am făcut iar? Unde pana mea am greșit?"
Al doilea e "Dă-o dracu, oricum era curvă".
Ți-am dat un exemplu puțin ironic, dar esența e aceeași.
Mai sunt o grămadă.

| Suck a răspuns:

E greu sa intelegi o femeie deoarece de multe ori vrea exact opusul din ceea ce spune, lipsa de sinceritate, au niste idei ciudate si abereaza mult.

| Zaygon a răspuns:

Ai vrut un raspuns sincer, o sa iti dau u ul extrem de sincer.winking

Fetele sunt greu de inteles pentru ca nici ele nu stiu ce vor cu adevarat(marea lor majoritate). Chestia asta in opinia mea pleaca de la compararea cu alte modele. Nu de putine ori mi s-a intamplat sa fiu comparat de o fata cu unu sau cu altu si suna ceva de genu: tu de ce esti asa si nu esti asa sau de ce tu nu ai aia si el are sau de ce tu ai aia si el nu are si tot felul de conparatii. Si adesea cele mai enervante conparatii sunt cu persoane publice. De asta zic ca subt greu de inteles. Si ce e cel mai aiurea e faptul ca esti sincer cu ele si zici exact ce simti si cum gandesti si dupa te fac de rahat si ce mai poti sa zici atunci? Rabzii si astepti sa te caute ele pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi. Tu zici ca ea vrea dovezi ca el o place si va lupta sa o impace daca o place. Pai eu pot intelege si din gesturile lui daca ma iubeste si daca ar lupta pentru mine. Daca il iubesc nu-i zic: s-a terminat! Nu vreau sa risc sa-l pierd. Deci daca voua va zice s-a terminat nu va ganditi la variantele enumerate de tine. O intrebati de ce, daca se poate repara ceva, daca nu inseamna ca nu-i pasa si O lasati! Hotaratii ne atrag...

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi sunt foarte hotărât când îi urez baftă pe mai departe laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici noi nu ne înțelegem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Th3AbSinTh3 e adevarat faptul ca unele se gandesc prea departe cand le este cerut nr. de tel. Depinde si de atitudinea baiatului cand abordeaza. Rainmaker e mai bine ca nu suntem toate la fel. nici voi nu sunteti toti la fel. Ce bine ar fi sa fie toti simpli cum ai zis tu. Zaigon nu e deloc placut sa fi comparat cu cineva, nici fetelor nu le place si cele care fac asta nu cred ca au intentia de a jigni. Noi credem ca voua nu va pasa, ca sunteti indiferenti. nu puneti la suflet ca sa zic asa. 9octombrie nici noi nu ne intelegem. Azi ne place ceva, peste o luna nu ne mai place. Dar cred ca se intampla si baietilor. Mersi pentru pareri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BestKillerM45 nu poti generaliza. Genul de fata descris de tine e... Totusi acestea au parte de baieti sinceri...

| Rainmaker a răspuns:

Buna Readetot!
Femeile reprezinta un mister pe doua picioare.Cand credem ca am inteles-o pe una, nu trece mult timp si constientizam ca de fapt nu stim nimic despre ea.Cine este, ce vrea, ce simte, ce-i place.Multi inaintasi si-au dedicat viata acestei probleme si au murit tot in necunostinta de cauza. Daca ar fi toate la fel, ne-ar fi mult mai usor pentru ca ne-am putea folosi de "tipare". Daca ne intereseaza in mod deosebit o anumita fata, trebuie sa detinem capabilitatea de a incerca sa intelegem cat mai mult in ceea ce-o priveste.Depinde daca reusim de cat ne duce mintea pe fiecare.Barbatii sunt mult mai simpli.Previzibili as putea spune. Daca o fata nu intelege un baiat...este numai o intamplare.Acum mai depinde si de cat de mult ne straduim sau chiar ne dorim sa intelegem o anumita persoana.