| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Intrebare pentru fete(17, 18 si putin peste).
Deci. Voi vreti sa aveti un prieten. ok. voi vreti sa aiba cat de cat bani. ok. vreti sa fie si frumos(nu chiar fat-frumos dar nah)
Daca el nu va inseala si mai presus de asta este si indoragostit de voi atunci care ar fi motivul pentru care îl înselati, daca luam un caz ca acesta?
Nu pot intelege cum pot sa existe atatea fete pe metru patrat care sa vrea mai mult de un prieten si cu care se si culca cand celalalt poate doarme visand cu ochii deschiși la ea? laughing ok, va rog sa raspundeti serios si cu cea mai mare sinceritate. mersi.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,fiecare persoana e diferita si are motivele el.Pt acelasi motiv pentru care baietii nu se multumesc cu ce au, asa si fetele, depinde de caracterul lor si de sentimentele care le au pentru iubit.Fie vor sa insele din cauza monotoniei si cauta ceva nou sa vada cum e,altele pentru ca se simt neglijate,ori sa se razbune pentru iubit sau pur si simplu asa le e natura lor,dar nu trebuie generalizat ca nu toata lumea e la fel,asa cum si baietii chiar daca au o iubita frumoasa,cuminte,la locul ei,de ce cauta in alta parte,cand gasesc la iubita lor toate calitatiile? Curiozitatea, tentatiile la tot pasul, depinde.Cunosc un tip care e insurat,are un copil si nevasta lui e boboc si e frumoasa,desteapta,tine la familie,dar el umbla cu o fosta colega de-a mea de lucru care sincer nici la degetul mic nu ajunge la sotia acelui tip,totusi el o inseala,oare de ce? Asa e firea omului,de obicei oamenii nu se multumesc cu ce au,si n ue vorba ca esti fata sau baiat,fiecare la un moment dat incearca sau le trece prin cap, nu toata lumea o face desigur, daca stii sa iti iubesti si sa iti respecti partenerul... oricum e pacat sa inseli o persoana care isi pune increderea in tine.

| RXN a răspuns:

N-am inselat niciodata si imi doresc sa nu o fac nici de acum inainte.
Probabil ca daca as ajunge sa fac asta as face-o de nervi,din din cauza impulsivitatii, dar trebuie sa-mi greseasca cu foarte mult sa ajung sa fac asa ceva si sa ma raneasca prea mult, ceea ce nu stiu daca-mi poate face un om prea usor.In general imi controlez pornirile de genul asta.
Nu prea sunt tentata sa insel,iar cand observ ca am tendinte de genul, imi analizez cat se poate de profund relatia.Din moment ce se ajunge la asta, inseamna ca omul de langa mine nu mai reprezinta un interes pentru mine sau relatia dintre noi nu este ceea ce-mi doresc eu.

| DenisaAbdn a răspuns:

Am 18 + putin peste, deci iti pot raspunde.Cum ai ajuns la concluzia asta? Imi doresc sa ma trezesc in timpul noptii, sa il vad pur si simplu langa mine, sa il cuprind, sa il sarut incet si deodata sa simt cum mana lui puternica ma strange lange el si in acel moment o sa simt si eu ce este fericirea... Si mi-ar fi mai mult decat suficient doar el. Urasc generalizarile.