| BeLLLLLa a întrebat:

Intrebare pentru fete: cele care ati facut sex anal, cum este prima oara? As dori sa va intreb pe voi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Luannah a răspuns:

Pai la mine a fost ciudat.Inainte sa-mi incep relatia sexuala, ma masturbam cu diferite obicte care nu le bagam doar in "fata" ci si in "spate".Iar la mine a curs sange abia de la a treia oara.Cred ca era himenul "elastic" sau asa ceva.Iar cand mi-a bagat-o in "spate" m-a durut putin de tot cand a bagat-o si mi-a zis: sorry, apoi m-a sarutat si a dat mai departe.Am incercat sa tac si am asteptat pana s-a gatat, iar mentionez ca nu m-a durut fundul ci burta.In burta simti big grinDar a doua oara a fost ok.Si daca lui ii place il las s-o faca.Dar acum o intrebare pentru baieti.Voi ce simtiti cand faceti asta? ADica e diferit fata daca **** in "fata"? Cu ce? big grinSi merita sa-l las s-o faca, fiindca ii place, sau sa se afle si el in treaba?

| raspunz a răspuns (pentru Luannah):

Personal prefer sexul vaginal, este mai plăcut, mai umed și mai cald. Pe de altă parte mulți preferă sexul anal pentru că este un orificiu mai strâmt, senzația dată este diferită, stimularea vizuală oferită este și ea diferită. Mai există și alte motive pentru care unii bărbați găsesc sexul anal foarte interesant dar despre astea îți spun mai jos. Eu personal prefer vaginul și nu fac sex anal decât dacă dorește partenera, mi se pare că penetraera este mai dificilă, probabil penisul meu este puțin mai gros.
Cred că nu ar trebui să-l lași să o facă doar pentru ca el să se simtă bine, cred că o faci dacă TU te simți bine. În general așa ceva se face după ce ai avut un orgasm prin masajul clitorisului sau prin sex vaginal și ești în faza de platou postorgasmic, în care este posibil să ai orgasme multiple dacă este continuată stimularea. Prin penetrare anală poate fi stimulat peretele vaginal într-un mod total diferit, ceea ce poate fi plăcut, mai ales dacă te joci cu clitorisul în timp ce ești penetrată. Ideea este că e greu să-ți placă din prima, inițial ar trebui să înceapă cu stimularea regiunii anale în timp ce faceți sex în poziții care permita cest lucru, de exemplu penetrare vaginală din spate, care expune anusul lăsându-l ușor de stimulat cu un deget umezit.
Mulți bărbați au fantezii cu sex anal din cauza flmelor porno, este foarte adevărat. Alții vor să umilească partenera prin asta, deoarece consideră că îi penetrează toate orificiile. Eu nu vorbesc de cazuri de genul ăsta, bolnave, ci de relații sexuale consensuale, normale între parteneri. De aceea e bine să faci asta doar dacă îți place. La fel cum sexul oral trebuie practicat doar dacă îți face plăcere. Diferența este că sexul anal este mai periculos. Dacă nu e bine lubrifiat și te forțează se poate ajunge la ce spunea Legiuitoarea, la fisuri anale și chiar la infecții. În general oricând te doare ceva nu este bine, trebuie să spui și să vă opriți. Alftel nu este plăcut pentru niciunul dintre pareteneri happy

| raspunz a răspuns (pentru Luannah):

Personal prefer sexul vaginal, este mai plăcut, mai umed și mai cald. Pe de altă parte mulți preferă sexul anal pentru că este un orificiu mai strâmt, senzația dată este diferită, stimularea vizuală oferită este și ea diferită. Mai există și alte motive pentru care unii bărbați găsesc sexul anal foarte interesant dar despre astea îți spun mai jos. Eu personal prefer vaginul și nu fac sex anal decât dacă dorește partenera deoarece mi se pare mai dificilă penetrarea, probabil penisul meu este puțin mai gros.
Cred că nu ar trebui să-l lași să o facă doar pentru ca el să se simtă bine, cred că o faci dacă TU te simți bine. În general așa ceva se face după ce ai avut un orgasm prin masajul clitorisului sau prin sex vaginal și ești în faza de platou postorgasmic, în care este posibil să ai orgasme multiple dacă este continuată stimularea. Prin penetrare anală poate fi stimulat peretele vaginal într-un mod total diferit, ceea ce poate fi plăcut, mai ales dacă te joci cu clitorisul în timp ce ești penetrată. Ideea este că e greu să-ți placă din prima, inițial ar trebui să înceapă cu stimularea regiunii anale în timp ce faceți sex în poziții care permita cest lucru, de exemplu penetrare vaginală din spate, care expune anusul lăsându-l ușor de stimulat cu un deget umezit.
Mulți bărbați au fantezii cu sex anal din cauza flmelor porno, este foarte adevărat. Alții vor să umilească partenera prin asta, deoarece consideră că îi penetrează toate orificiile. Eu nu vorbesc de cazuri de genul ăsta, bolnave, ci de relații sexuale consensuale, normale între parteneri. De aceea e bine să faci asta doar dacă îți place. La fel cum sexul oral trebuie practicat doar dacă îți face plăcere. Diferența este că sexul anal este mai periculos. Dacă nu e bine lubrifiat și te forțează se poate ajunge la ce spunea Legiuitoarea, la fisuri anale și chiar la infecții. În general oricând te doare ceva nu este bine, trebuie să spui și să vă opriți. Alftel nu este plăcut pentru niciunul dintre pareteneri happy

| BeLLLLLa explică (pentru Luannah):

Aha oklaughing

| ClauditaSmile a răspuns (pentru Luannah):

Eu cand am facut cu iubita mea am facut si imi placea pentru ca puteam sa fac fara prezervativ si era mai stramta in aca zona si palcerea era mai mare

| Ilie_Marinel_1983 a răspuns (pentru Luannah):

Nu o face sa se afle in treaba e bine sa faci anal dar nu prima data cu fata dupa cand nu mai e asa stramt anusul

Răspuns utilizator avertizat
34 răspunsuri:
| ionlarisa a răspuns:

Te doare dar acum depinde. la mine a fost o greseala(adica a intrat fara sa vrem) dar poate daca incerci cate putin poate o sa-ti placa.nu stiu, acum depinde:la mine a intrat din greseala si m-a durut ingrozitor!

| BeLLLLLa explică (pentru ionlarisa):

Aha ok multumesc happy am mai incercat odata fata dar m-a durut rau laughing si parca as mai incerca laughing prea le vad pe alea din filme xxx cum gem ele (este cam trucat) dar te face sa iti fie poftahappy mersi!

Alte răspunsuri
| Legiuitoarea a răspuns (pentru BeLLLLLa):

Bună.
Dacă te iei după filme se vede ce educație sexaulă ai, fără nicio supărare!
Dacă te respecți, nu accepți așa ceva fie că este soțul, amantul, prietenul, aventurierul! Te gândești că probabil așa nu te va înșela, este doar părerea ta!
Nu accepta acest compromis care duce la rupturi de mușchi, fisuri anale, constipație cu diverticuli ori incontinență de fecale, etc. și chiar cancer colono-rectal. Ce zici, te mai riști?
Pofta trupească vine din iubirea sufletească, nu filme porno care te ghidezi după ele. Nașpa. Nu este nimic de râs.
Pa, pa.

| BeLLLLLa explică (pentru Legiuitoarea):

Vorbeam doar asa nu neaparat daca asta ai inteles tu este treaba ta! mersi oricum de raspuns

Alte răspunsuri
| Legiuitoarea a răspuns (pentru BeLLLLLa):

Bună din nou.
Nu te victimiza!
O seară plăcută și ai grijă de tine!
Pa, pa.

| raspunz a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bună.
Respect punctajul tău pe TPU și cred că ai dat sfaturi competente, dar în privința acestei întrebări aș avea ceva de spus.
Sexul anal nu e practicat doar de staruri porno și nu este ceva degradant. Este doar un alt mod de a arăta și de a primi dragoste, ceva plăcut dacă este dorit de ambii parteneri. Este adevărat că este mai pretențios ca igienă și pregătire, deoarece anusul nu se lubrefiaza natural. Este recomandat să se facă o clismă înainte, pentru igienă, și să se folosească un lubrifiant pe bază de apă, de la Durex eventual. Ideal ar fi să nu se încerce din prima penetrarea ci să se înceapă cu atingerea orificiului anal și apoi cu introducerea ușoară a unui deget. Altfel la încercarea de penetrare anusul se contractă reflex și este dureros. În schimb, dacă se începe cu pași mărunți, poate fi foarte plăcut. Anusul are terminații nervoase comune cu regiunea genitală și unele femei au orgasm în contactele sexuale anale. Nu este doar pentru plăcerea bărbatului și nimic nu poate garanta că nu te va înșela partenerul.
De asemenea efectele adverse înșiruite nu sunt adevărate. Sexul anal practicat cu grijă și cu moderație, nu foarte des, este lipsit de aceste riscuri. E ca și cum ai elimina un scaun mai solid și mai gros decât de obicei, în funcție de dimensiunea penisului partenreului. Este o practică sexuală folosită de mii de ani în societăți dezinhibate sexual, cum era cea chineză.
Personal consider că nimic nu e murdar și pervers între doi parteneri care consimt, și că nu trebuie să-ți interzici o plăcere doar pentru că este blamată de societate. Ideea este să-ți placă ție și dacă nu încerci nu poți ști dacă îți place.

| BeLLLLLa explică (pentru raspunz):

Mersi frumos:*

| raspunz a răspuns (pentru BeLLLLLa):

Cu plăcere happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru raspunz):

Bună.
Este părerea ta și nu trebuie să îndoctrinezi idei care sunt parte integrantă din devierea de comportament sexual. În rest, mă abțin de la comentarii că nu nu sunt aici ca să intru în discuții degenerative!
Să ai o viață frumoasă așa cum îți dorești și o primăvară plină de bucurii, că doar este 1 Martie!
Pa, pa.

| raspunz a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu cred că îndoctrinez idei sau că este ceva degenerat în tema asta. Fiecare alege să facă ce dorește în viața asta și nu e dreptul meu să te judec sau să încerc să-ți influențez ideile. Cum nu e dreptul meu să judec dacă sodomia este un comportament sexual anormal. Ca exemplu îți pot spune că vreme de sute de ani biserica a interzis relațiile sexuale în orice altă poziție decât poziția misionarului, pentru a face să fie cât mai greu ca o femeie să aibă orgasm. Orgasmul feminin a fost multă vreme ceva neînțeles, ceva de temut pentru că femeile păreau a fi de-a dreptul posedate când aveau orgasme. Din fericire ultima perioadă a adus o emancipare a femeilor care își permit să caute plăcerea, care își doresc să încerce lucruri noi. Atâta vreme cât vorbim de relații monogame stabile, în care partenerii trăiesc sentimente adevărate și nu despre sex fără implicații sentimentale și promiscuitate, consider că e dreptul fiecărui cuplu să aleagă ceea ce vor să experimenteze în pat. Tot ce am făcut a fost să ofer o părere cât de cât argumentată științific, deoarece sunt medic și deși sexologia nu există ca specialitate, pot spune că este unul din domeniile mele de interes. Sunt convins că în cazul tău nu este vorba de o chestie personală și că pur și simplu tu nu ești de acord cu această practică sexuală însă cred că e dreptul femeii care a pus întrebarea să primească răspunsuri.
Acestea fiind spuse, mă bucur mult că am putut avea acest schimb de replici într-o manieră civilizată și îți doresc să fii fericită și împlinită pe toate planurile și o primăvară cât mai frumoasă.
Pa.

| BeLLLLLa explică (pentru Legiuitoarea):

Mulumesc la fel

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru raspunz):

Sincera sa fiu, nu inteleg de ce nu ii dai funda acestui om care nu doar te-a inteles, dar ti-a si explicat intr-un mod foarte frumos.

| Alionam_Dragoș_1979 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

În caz că nu ți-ai dat seama, întrebarea nu era pentru cele ca tine pline de prejudecăți ci pentru fetele care au făcut-o, fie din dragoste, fie din plăcere, curiozitate, dincolo de orice prejudecată și falsă pudibonderie (de care tu suferi din plin). Nu vrei sa faci așa ceva, nu te obligă nimeni, dar nu le ține la alții lecții despre ce nu ar trebui să facă în pat. Așa că oameni buni, faceți în pat orice vă place și cu cine vă place, dacă este dorința reciprocă. PS. cancerul colono-rectal se face din cu totul alte motive, întreabă orice oncolog.

| ionlarisa a răspuns:

S-ar putea sa iti placa daaca incerci cu mult lubrifiant, nu stiu sigur, in fine. actritele din filmele porno sunt experte in asa ceva iti dai seama...

| BeLLLLLa explică (pentru ionlarisa):

Da cam asa ceva tongue in fine este mai placut vaginal raman pe asta!happy mersi

| XatomisX a răspuns (pentru BeLLLLLa):

Incearca si oral sa fie ceva nou happy

Alte răspunsuri
| aumih16 a răspuns:

Este mai dureros decat ala oral analul trebuie facut usor oricum

| AlisPretty a răspuns:

Pe mine nuy m-a durut asa de rau

| Ilie_Marinel_1983 a răspuns (pentru AlisPretty):

Poate nu era prma data sau a avut grija. vrei sa mai incerci? id marinelcristianilie ..mai vb

| DorinM a răspuns:

Sexul anal dacă este făcut cu delicatețe și iubire nu are de ce sa doară, dar sexul anal brutal, poate sa ducă la dureri foarte mari si chiar la fisuri anale. Înainte de a face sex anal, trebuie urmați câțiva pași. Iata care sunt aceștia. Sex anal partea 1 http://totul-despre-sex.com/......l-partea-1 si partea a 2 a http://totul-despre-sex.com/......rtea-a-2-a
Succes

| DorinM a răspuns:

Link nou cu sex anal. Sex anal partea 1 http://midoris.ro/......l-partea-1 si sex anal partea a 2 a http://midoris.ro/......rtea-a-2-a

Alte răspunsuri