| Mada_7170 a întrebat:

Intrebare pentru fete. Pot raspunde si baieti in numele iubielor lor. La o partida de sex dupa cat timp aveti orgasm? Sau daca ma gandesc ca partidele de sex si nici baieti nu se aseamana la sex spuneti-mi cand ati avut un orgasm cel mai tarziu?

Răspuns Câştigător
| rila a răspuns:

Eu cred ca depinde foarte mult de stare. Daca esti obosit, ametit(de la club), depinde de fata, etc.
Cel mai mult m-a tinut cam 40 minute, cu o super fata. M alternat pozitii, cu oral, anal, etc.
Si am facut-o de vreo 3 ori intr-o noapte.
Numai bine.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Totul e in creier,draga mea.
Conteaza cu cine esti,cat de mult iti plac atingerile lui si ceea ce-ti face, cat de concentrata esti la ceea ce faci si mai depinde si de fiecare organism.
Asa ca poti avea orgasm de cum a intrat, poti avea dupa 5 min, dupa 10, dupa 2 ore,dupa oricat, nu exista un standard...
Fericite sunt multiorgasmicele, la ele nu conteaza la cat timp s-a intamplat ci de cate ori!

| MMihai a răspuns:

Citește dintr-o carte de sexologie cum este cu orgasmul la femeie, și la bărbat.
Dacă reprezinți grafic intensitatea plăcerii sexuale ca o funcție de timp se obține un grafic, I=I(t). Graficul are un platou. Crește până ajunge la un platou, paralel cu axa OX. Peste platou pot fi sau nu, niște vârfuri. Unele denumesc orgasm tot graficul. Altele, când au ajuns la platou. Altele denumesc orgasm vârfurile ce trec peste platou, și va spune că a avut n orgasme, pe aceiași ejaculare. Tu cred că denumești orgasm atingerea platoului. Sunt alte femei unde graficul arată altfel. După ejacularea bărbatului, la femeie, curba cade la zero. sau nu cade fiind vorba de postludiul. Sunt femei care ajung la orgasm, prin excitare cu degetele, întra vaginal și clitoridian. Sunt femei care ajung la orgasm, prin sex oral. Graficul la bărbați este chiar axa OX cu un mic vârf, când ejaculează. De aceia mulți bărbați, preferă sexul oral, practicat de femeie, în fața sexului vaginal. Timpul de atingere al platoului, la femeie, depinde și de durata preludiului, și de cât s-a excitat, în timpul respectiv. În general este vorba de câteva minute.

| BRG a răspuns:

Indiscreto.

| FuckOnCocaine a răspuns:

După 2 zile sad.

| rila a răspuns:

Aaa, scuze, m-am cam grabit cu cititul intrebarii. happy
Actuala prietena este multiorgasmica. La o partida de 30 min sex continuu are cam 3 orgasme. Adica are odata in timp ce ii fac oral si de doua ori sa zic odata sex normal si o data sa zicem capra.
bye

| Mada_7170 explică:

Ca sa intelegeti de ce am pus saceasta intrebare este cateodata am orgasm dupa 15 minute alte ori chiar dupa o ora.