| Jeremy1 a întrebat:

Intrebare pentru fete: V-ati putea indragosti vreodata de un tip ce e in scaun cu rotile, are o mana lipsa sau ceva asemanator?

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

Mda... mint de ingheata apele.Parca ar fi castigatoarele de la "Miss Univers" care spun ca doresc sa schimbe lumea in bine, sa infiinteze fundatii, sa ajute copiii, bla bla bla...
Singura persoana sincera (@bluepuff ) a primit stupid.big grin
Se poate intampla daca si ea are probleme asemanatoare.Sau se intampla (rar) sa ramana cu el daca se intampla dupa.Restul sunt vrajeli care sa arate "interiorul lor" extraordinar...de fals.In realitate ar fugi ca dracu de tamaie...

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vai cât de tare puteţi minţi. Şi vă mai miraţi apoi de ce bărbaţii evită să vă creadă.
Hai dom'le să fim serioşi.
Un bărbat în scaun cu rotile nu ar putea satisface o femeie din punct de vedere fizic! Asta e clar!
Şi, oricât de mult aţi da-o cu "nu contează fizicul ci sufletul" şi "sexul nu e aşa de important", crede-ţi-mă că niciuna dintre voi n-aţi sta ani în şir doar de dragul sufletul lui!
Minţiţi de nici voi nu vă credeţi!
Aşa cum eu nu aş putea să stau c-o fată căreia îi lipsesc membre sau nu poate merge, aşa nici voi n-aţi sta. Diferenţa e că bărbaţii recunosc imediat, femeile se dau sfinte!
Una e să aibă arsuri pe faţă sau să-şi mişte un picior mai greu, etc. etc. şi cu totul alta e să fie paralizat de la brâu în jos!
Realist NU v-aţi îndrăgosti de unul în scaun cu rotile ci eventual vi se va face milă de el şi asta în cazul foarte fericit.

| Bacemi a răspuns:

Intr-un fel sau altul fiecare are partea lui de adevar in raspunsurile postate mai jos. Dar nimeni nu a dat un raspuns complet. Parerea mea e ca se poate sa iubesti o persoana cu o astfel de problema. Insa mai degraba daca o cunosti de inainte sa fie in situatia aceasta. Aceeasi problema se pune si cu varsta partenerului. Una e sa cunosti o fata de la 16 -18 -20 -25 ani si sa fiti impreuna pana cand varsta incepe sa isi spuna cuvantul si alta e sa cunosti o femeie de 40 de ani deja trecuta prin viata si care a acumulat frustrari pe care si le varsa pe tine. O relatie frumoasa e cea in care esti alaturi de partener in toate aceste etape. E greu sa te indragostesti de o persoana invalida. Dar nici asta nu este imposibil. De obicei in astfel de cazuri ajung sa iubeasca persoanele care chiar stiu ce inseamna asta. Nu e vorba neaparat de mila. Ci e vorba de a intelege situatia. De obicei e vorba de persoane care au aceleasi probleme sau au avut de suferit din cauza unor probleme asemanatoare.

Iubirea in cuvintele unui copil de 6 ani :

Cand bunica a avut un acces de reumatism de nu se putea apleca sa -si dea cu lac pe unghiile de la picioare, bunicul a facut-o pentru ea desi el avea reumatism la maini.

| shtephie a răspuns:

Da! Pt ca mie la un baiat imi plc inteligenta, educatia lui!

| marsy a răspuns:

Posibil. deoarece persoana iubita nu este perfecta, si iubim pn ceea ce exista in interior! Un baiat de vreo 30 de ani s-a casatorit cu o tinara in scaun cu rotile si nu l-a deranjat acest lucru intre timp ce ei se iubeau enorm! este un caz real!

| GdX a răspuns:

Frumos din partea acestor domnisoare care au spus ca interiorul conteaza cel mai mult nu exteriorul, dar sincer fara nicio jignire nu am intalnit nicio fata pana acum, bravo voua fetelor, felicitari.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Da, ciar nu conteaza fizicul, poate sub acele "defcte" fizice intalnesti un suflet de aur

| kidu_6779 a răspuns:

Hai sa fim sinceri... daca ati vedea un baiat in scaun cu rotile sau ceva in genul nici macar nu l-ati baga in seama.
Adevarul e ca nu te poti indragosti de "sufletul" unei persoane pana nu o cunosti cu adevarat iar pentru fetele din ziua de azi e din ce in ce mai greu sa nu observe cat de "bun" e un baiat.
Sincer...nu cred ca lumea e chiar asa de "roz" pe cat o vedem noi.
Daca am fi mai realisti am intelege asa ceva se intampla extrem de rar... poate doar in telenovele.
Dupa cum vad eu lucrurile...singura posibilitate ar fi sa se infiripe ceva intre doi prieteni foarte buni...insa chiar si aici e mai multa fantezie decat realitate.happy

| lilstar a răspuns:

Nu stiu, nu mi s-a intamplat dar orice e posibilhappy

| denisa_4752 a răspuns:

Sincer... da! eu nu ma indragostesc doar de fizicul unei persoane! ma poate cuceri el.ca persoana, ca om si ma pot indragosti de felul lui de a fi!

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Da, deoarece si ei sunt oameni, si in plus niciodata nu m-am uitat dupa fizic ci dupa comportamentul lui, felul lui de a fi sau daca e inteligent

| alexandru_4652 a răspuns:

Eu chit ca sunt baiat... nu.

| bluepuff a răspuns:

Mai mult mila ar fi decat dragoste...

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Sunt de acceasi parere cu Identitate. Hai sa fim seriosi! oh go on

| mariutza a răspuns:

Da normal, pentru ca nu conteaza cum arata si ce fizic are ci inauntrul lui adica sufletul, dar iti mai raspund cu o intrebare.baietii s-ar indragosti de o fata ce e in scaun cu rotile, o mana lipsa etc etc?

| Liberty a răspuns:

Sincera dar sincera sa fiu nici una dintre noi nu s-ar indragostii. cel putin nu eu nu pentru ca nu arata cum trebuie sau...ci doar pentru ca daca nu este genul meu. nu pot chiar daca este bun si toate cele conteaza sa iubesti! nu sa stai cu cineva pentru bunataate

| ladylove a răspuns:

Da.Pentru mine conteaza mai mult ce are in interior.Si atata timp cat imi place caracterul lui, nu conteaza daca este in scaun cu rotile, are o mana lipsa sau altele.

Răspuns utilizator avertizat
| Petronela a răspuns:

Nuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, daca ala n-ar avea penis, ati sta voi cu el? nu stiu la ce va ganditi la intrebarea asta, o sa stati toata viata sa il ingrijiti ca e invalid? Nu pe bunewinking mintiti toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ma nu va mai dati voi mari milostive, ca daca vedeti unu asa ii scupati seminte-n ochi.
Nu puteti pentru ca aveti prea multe fite pe cap, columbencelor.

| nununNuNuNuNUu a răspuns:

Da

| CRiss_9116 a răspuns:

Da, de ce nuhappy. conteaza foarte mult interiorul, nu doar aspectul fizic.depinde si de tinehappy