| Baterie321 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Ati fi impreuna cu un baiat in scaun cu rotile? De ce? Care doar nu poate sa mearga nimic mai mult.

Răspuns Câştigător
| copiladolescent a răspuns:

Foarte simplu. as fi impreuna cu "un baiat in scaun cu rotile...Care doar nu poate sa mearga nimic mai mult" daca l-as iubi. cand traiesti astfel de sentimente nu mai conteaza nimic, sincer.

12 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

N-am de ce sa mint, deci raspunsul meu este nu. Recunosc, sunt superficiala, dar nu excesiv.Eu n-as putea sa fiu cu el pentru. ca m-as simti aiurea, nu sunt nici in masura in care l-as putea ajuta cu ceva si asta mi-ar provoca o stare de ..mila si nu iubire. Dar nu neg ca poate exista dragoste. Da, de ce nu, este un om si deci are un handicat il poate depasi, asta depinde de el.Desigur, cand exista iubire nu mai conteaza nici daca poate sa mearga, nici cum arata,. nici cum se uita lumea dupa voi, deci, daca simti ceva pentru. el nu ezita sa ii arati si sa formati un cuplu happy. Bafta.

| pyma a răspuns:

E dificil. Nu poți spune nici da, nici nu, pentru că nu ai de unde să știi. Eu nu am de unde să știu, nu am fost pusă în situația asta.
Însă cred că te poți îndrăgosti și poți fi cu un om cu handicapul ăsta dacă el e ceea ce tu vrei, dacă el este completarea ta.

| sunshine939 a răspuns:

Da as fi...adik nu as lua asta in calcul daca as tine la el...parerea meahappycum ai spus si tu doar nu poate sa mearga nimic mai multhappy

| eu4you a răspuns:

Da, pentru ca sunt si ei oameni la fel ca ceilalti. Pot si ei sa iubeasca. Daca s-au nascut cu o problema nu trebuie sa ii judecam sau sa ne batem joc de ei. Dar nu as fi niciodata impreuna cu un astfel de tip "din mila" cum ar spune unii.Sau,daca as incepe sa fiu m-as desparti. Poate chiar mi-ar placea sa fiu cu un baiat in scaun cu rotile mai mult decat cu unul obisnuit, pentru ca ei au invatat ce e durerea fizica, psihica, si morala. Poate ca durerea fizica se vindeca prin mersul la doctor. Dar cea psihica si morala nu se poate vindeca decat cu ajutorul oamenilor.Imi pare rau ca lumea e ra si superficiala in ziua de azi.Imi pare rau pentru oamenii aceia, si Doamne fereste sa nu ni se intample si noua ce li se intampla lor!

| eu4you a răspuns:

Da, pentru ca sunt si ei oameni la fel ca ceilalti. Pot si ei sa iubeasca. Daca s-au nascut cu o problema nu trebuie sa ii judecam sau sa ne batem joc de ei. Dar nu as fi niciodata impreuna cu un astfel de tip "din mila" cum ar spune unii.Sau,daca as incepe sa fiu m-as desparti. Poate chiar mi-ar placea sa fiu cu un baiat in scaun cu rotile mai mult decat cu unul obisnuit, pentru ca ei au invatat ce e durerea fizica, psihica, si morala. Poate ca durerea fizica se vindeca prin mersul la doctor. Dar cea psihica si morala nu se poate vindeca decat cu ajutorul oamenilor.Imi pare rau ca lumea e ra si superficiala in ziua de azi.Imi pare rau pentru oamenii aceia, si Doamne fereste sa nu ni se intample si noua ce li se intampla lor! sad

| eu4you a răspuns:

Da, pentru ca sunt si ei oameni la fel ca ceilalti. Pot si ei sa iubeasca. Daca s-au nascut cu o problema nu trebuie sa ii judecam sau sa ne batem joc de ei. Dar nu as fi niciodata impreuna cu un astfel de tip "din mila" cum ar spune unii.Sau,daca as incepe sa fiu m-as desparti. Poate chiar mi-ar placea sa fiu cu un baiat in scaun cu rotile mai mult decat cu unul obisnuit, pentru ca ei au invatat ce e durerea fizica, psihica, si morala. Poate ca durerea fizica se vindeca prin mersul la doctor. Dar cea psihica si morala nu se poate vindeca decat cu ajutorul oamenilor.Imi pare rau ca lumea e ra si superficiala in ziua de azi.Imi pare rau pentru oamenii aceia, si Doamne fereste sa nu ni se intample si noua ce li se intampla lor! sper ca nu va jignesc in vreun fel pe cei al caror raspuns este "Nu".

| itscloudyoutside a răspuns:

Depinde. Dacă aş fi femeie în toată firea (pentru că nu mă consider încă matură, am abia 14 ani) şi aş simţi că într-adevăr îl iubesc şi el pe mine, atunci da, deşi există o mulţime de dezavantaje într-o relaţie de genul ăsta şi este foarte posibil să nu meargă.

| papusica987 a răspuns:

Buna.Sincer nu as putea sa incep o relatie cu un baiat in scaun cu rotile...insa daca iubitul meu actual (doamne fereste) ar ramane in scaun cu rotile as ramane alaturi de el l`as iubi la fel de mult si l-as ajuta.

| girada79 a răspuns:

Numele meu este Girada Marius Viorel din oraşul Dorohoi judetul Botoşani, am 38 de ani şi din cauza naşterii grele sunt în scaun cu rotile. Sunt o persoană activă la tot ce se petrece în jurul meu şi în societate, sunt comunicativ, chiar comunicarea e un balsam pentru mine. Ca şi realizări, am publicat în anul 2011 o carte de poezii, după care am început clasa întâi la 32 de ani, căci datorită problemelor de sănătate nu mă pot ajuta de mâini şi scriu acest mesaj cu nasul dovadă stă blogul meu https://vreausalupt.wordpress.com/ În anul 2013 am publicat a doua carte, de aceasta dată despre Patima Mântuitorului Iisus Hristos. Mai sunt co-autor la două cărţi de poezii.

Din totdeauna am sperat că voi găsi o fată care să mă accepte aşa cum sunt şi să mergem pe acelaşi drum împreună avându-L alături pe Mântuitorul Hristos, El fiind totul pentru mine, fiind ortodox. Cine vrea să mă contacteze chiar şi pentru un simplu dialog, îl aștept să vorbim!

| victoria00 a răspuns:

Da.Daca esti capabila sa iubesti sufletul unui baiat si nu aspectul fizic, esti demna de apreciat; aceasta este dragoste adevarata. O zi frumoasa!

| ClYocliX a răspuns:

Sincer, daca tipul este unul de treaba, cu care poti vorbi fara sa dea dovada de dezinteres sau nesimtire cum fac unii, sigur ca da.In fond nu conteaza ambalajul, ci bomboana din interior, cu alte cuvinte daca as fi sa aleg intre unul frumos, cu masa musculara, chipes, dar care atunci cand deschide gura spune numai prostii incat imi este mi-e rusine nu lui si intre unul care desi are anumite dizabilitati, are un suflet de aur, mai mult decat sigur l-as alege pe cel cu suflet de aur.Iti dau un exemplu:cel mai bun prieten al meu este mult mai scund decat mine si nu e nici cine stie ce fotomodel, dar are un suflet care nu poate fi pretuit material.Si ca sa inchei, frumusetea poate fi de cele mai multe ori un handicap.

| Freehugs2 a răspuns:

Da, unele fete adica vb in numele meu nu tin cont ca e in scaun sau nu se pune doar problema de iubire. Mie mi-a placut de un baiat in scaun cu rotile si nu mi-e rusine sa o spun eram mica la gradi si el mereu ma pupa pe obraz si imi vb frumos dar din pacate nu mai stiu nimic desp^re el crying. Eu sunt de parere ca un baiat in scaun cu rotile este mai sufletist decat ceilalti baieti, el stie sa pretuiasca nu ca altiwinking