| lluparo a întrebat:

Exclusiv pentru. fete: "Ai putea lega o relatie de dragoste (de lunga sau scurta durata) cu un barbat in scaun cu rotile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu Mihaelaluion.
Cele care zic asa usor "da, daca il iubesc". Nu este vorba de aspect, ca in scaun cu rotile nu inseamna neaparat cu un membru amputat sau ceva de genul. Nu cred ca o sa fii niciodata sigur ca iubesti pe cineva in situatia asta, ai putea confunda intr-adevar cu un sentiment de mila. Si nu cred ca va ganditi la toate situatiile. Daca este paralizat, exista posibilitatea sa nu aveti relatii sexuale niciodata. Da, este si asta un aspect important desi nu sunt nimfomana. Trebuie sa ai grija de el, sa il ajuti sa se spele, sa faca pana si cele mai simple lucruri.
Celor care zic nu, sunt cam superficiale. Niciodata nu stii de cine te poti indragosti, viata iti ofera multe surprize. Dar dupa o perioada, cand trece "furia" sentimentului, cred ca mereu ar exista dubiul daca a ramas doar mila.
Nu stiu daca gandesc eu gresit, dar cred ca barbatul in cauza ar fi putin egoist daca nu e sigur ca femeia il iubeste si nu o face din mila sau obligatie sau orice altceva

21 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Daca il iubesc... da
Nu e si el om si trebuie iubit happy

| Marynna a răspuns:

Daca l-as iubi, de ce nu? Intr-adevar, este mai complicat decat in alte cazuri, dar totusi este si el om, merita si el pe cineva, daca il iubesti si te iubeste, asta e tot ce conteaza, restul vedeti voi cum rezolvati impreunahappy

| anduta160 a răspuns:

Da.Cunosc o persoana care nu merge de 16 ani este femeie dar este o persoana deosebita. O admir foarte mult si chiar daca este in aceasta situatie este o femeie amibitioasa si cu un caracter puternic, este casatorita de 30 de ani si sotul i-a fost alaturi tot timpul.

| hehehe a răspuns:

Daca tii la el, de ce nu :d.

| claudiea79 a răspuns:

Da. cei care au probleme de sanatate sint mai buni la suflet. sint deosebiti.si eu am probleme de sanatate si traiesc o relatie de iubire de 3 ani.

| danielagoldica a răspuns:

Exclus! Toata viata mea va fi un calvar! Dragostea nu dureaza vesnic! Apoi ce ramane!? O viata chinuita alaturi de un om chinuit!

| Fetita a răspuns:

Daca il iubesc dc nu? pana la urma infatisarea nu e totul.

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Da, daca exista iubire.Infatisarea nu este totul.

| ladygaga a răspuns:

Sincer, nu.
Cred ca as sta mai mult din mila cu el/
Dar daca il iubesc cu adevarat, da.Doar pentru ca e in scaun cu rotile si nu poate merge nu inseamna ca nu e si el om si trebuie neglijat.
Daca eu as fi in situatia lui in scaunul cu rotile, m`as simti foarte prost sa vad cum oamenii ma inlatura.

| mirabella_1176 a răspuns:

As simtii mai multa mila... dar nu cred ca as putea sa l iubesc atat de mult

| Zâmbărici a răspuns:

Nu, nu as suporta sa vad ca se chinuie intr-un scaun.straight face

| bluepuff a răspuns:

Sa fiu sincera, nu credsad. Mai mult as simti mila decat iubire... poate doar din mila as sta cu elsad.
Nu stiu cat l-as putea iubi, poate doar as tine la el, nimic mai mult straight face.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Sincer da, adica daca tii la el cu adevarat si nu te intereseaza infatisarea dc nu.

| Smoke_7892 a răspuns:

Normal ca DAlove struck... daca il iubesc, ce are el in plus sau in minus? este tot un om. prefer un iubit in scaun cu rotile care sa ma inteleaga decat unu care nu are niciun defect fizic dar este mincinos, nesimtit, etc.

deci da...as puteahappy

| eu_7509 a răspuns:

Nu pentru ca...

| mikidutsa a răspuns:

Da, daca iliubesc de ce nu. Daca este in scaunul cu rotile asta nu inseamna ca trebuie sa fie dat la o parte doar pentru ca are un handicap fizic. Toti suntem egali intre noi, toti suntem oameni(aproape toti, cu mici exceptii)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Sincer pentru un om ce ma iubeste as face compromisuri, daca ar avea inima buna si sentimente adevarate pentru mine as fi in stare sa-i dedic viata happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Mihaelaluion a răspuns:

Cele care spun da, sa se gandeasca de doua ori pentru a nu fi fatarnice, iar cele care spun nu, considera dragostea ca pe o desfranare, iar daca nu ar putea rezista langa un barbat in scaun nici cei de langa ea nu ar rezista daca ele ar fi in situatia asta, pentru ca cel care o anumita mentalitate are in jurul lui oameni cu aceeasi gandire.

| adarally a răspuns:

Eu am iubit in scaun cu rotile si nu este asa cum spuneti voi, da intr-adevar nu poti intretine relatii sexuale dar daca bine stiti fetelor puteti fi satisfacute si altcumva sau nu? si sentimentul de iubire nu ai cum sa il confunzi cu mila, nu va dati seama ca dragostea este un sentiment prea puternic, frumos si unic ca sa poata fi confundat cu mila! si nu, nu trebuie sa il ajuti la nimic, iubitul meu face totul singur, face baie, se spala, se pune in pat si se ridica singur! raspunsul meu este ca da, poti iubi un barbat in scaun cu rotile pentru ca eu imi iubesc iubitul mai mult decat am iubit unul care era pe picioare!