| Deiutsa569 a întrebat:

Intrebare pentru fete. Voi de la ce varsta purtati sutien si cum i-ati spus mamei ca vreti sutien?

Răspuns Câştigător
| Pastiluuutza a răspuns:

Pai eu am 13 ani si port sutien si pur si simplu i'am spus mamei asa " Mama vreau si eu sa port sutien " Scurt si la obiect. te'as sfatui sa nu'ti fie rusine de mama ta.

13 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

Nu vârsta "cere" sutien, ci sânii "spun" că au nevoie de sutien. Ai putea să-ţi abordezi mama astfel: "Mamă, n-ai fi de părere că ar trebui să port şi eu sutien?"; "Mamă, n-ai vrea să ma sfătuieşti ce fel de sutien ar trebui să port?". Succes! Să creşti mare!

| On3St4r a răspuns:

Păi nu contează neapărat vârsta, depinde de la fată la fată cât de mari are sânii. Mama ta își va da seama când e timpul să îți ia sutien, până atunci poartă bustieră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe la vreo 13 ani.
Mama nu prea stia laughing si nu vad de ce ar fi trebuit sa-i spun.

| Chainsaw a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cumva din Bucuresti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chainsaw):

Da, de ce? O.o

| Deiutsa569 explică (pentru Chainsaw):

NU

| Chainsaw a răspuns (pentru anonim_4396):

In ce sector stai?! :O

| UngUrU777 a răspuns:

Cand au ce pune in el

| olivikkka a răspuns:

Cred ca vreo 11 ani, mama singura mi-a cumparat

| Rucsiii95 a răspuns:

Eu cred ca iti trebuie sutien atunci cand ai cu adevarat ce pune in el. oricum pe la 11-12 ani cam asa. Ii poti spune linistita ca ai nevoie de sutien!

| bluedeyutssa a răspuns:

Porti abia atunci cand ai nevoie si cu siguranta mama ta isi va da seama cand e nevoie de sutien si iti va cumpara ea

| Pastiluuutza a răspuns:

Eu am 13 ani si port sutien. Si pur si simplu i'am spus mamei k vreau sutien. si te'as sfatui sa nu'ti fie rusine de mama ta.

| doareusiel a răspuns:

U cati ani ai? ti-as da un mic sfat nu purta sutien pana la 15 16 ani lasa-i sa creasca liberi u daca incepi sa porti sutien la 12 13 ani nu mai au "spatiul de care au nevoie" e ca si cum ai purta niste pantofi care te strang de abia stai in picioare sper sa intelegi oricum e decizia ta eu ti-am dat un mic sfat :*