| marian_4644 a întrebat:

Intrebarea mea ar fi :

Iau cate o jumatate de pastila pentru erectie inainte de un contact sexual deoarece din cauza masturbarii in exces de-a lungul anilor si neexperienta in domeniul sexului nu pot avea o erectie completa.

As vrea sa stiu se poate din cauza acestei pastile sa nu simt nimic la un contact sexual? Sau sa fie din cauza unei operatii de fimoza care am facut-o acum 2 ani?

Sau sa fie de la prezervativ, ca reduce mult din senzatii?

Cred ca ar trebui sa merg la un medic sa-mi tratez aceasta problema numita masturbare si faptul ca nu pot avea erectie.

Mi-este teama sa nu fie un inceput de impotenta.

Dimineata am erectii fara probleme dar cand sunt cu cineva este ca si " moarta "

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca este din cauza excesului de masturbare, a temerii ca nu vei avea erectie si a fimozei neglijate si operate tarziu. Nu poate fi din cauza pastilelor de erectie, medicul nu ti le-ar fi recomandat daca aveau astfel de efecte.
Cred ca in primul rand ar trebui sa te duci din nou la urologul/andrologul care ti-a recomandat tratamentul pentru erectie pentru o reevaluare. Ulterior, sunt convinsa ca un psiholog te-ar ajuta.

| Anecherry a răspuns:

Dupa cum ai zis si tu, cred ca cel mai bine e sa mergi si sa te consulte un specialist; cauzele pot fi variate, ai mentionat si lucrul acesta, asa ca mergi cat poti de repede. multa bafta:*.

| mutzy211 a răspuns:

Salut! Mai intai si mai intai trebuie sa stii ca "organul sexual" este Creierul de la el porneste totul, tot ce trebuie sa faci este sa te concentrezi cat mai bine pe ceea ce faci, trebuie ca iubita ta sa te inteleaga sa discutati pe acest subiect pentru ca daca ea te crede un nestiutor si te cearta pentru erectia slaba( nu esti bun de nimic) tu o sa inhibi si mai tare, organul genital nu va mai raspunde la cererile creierului si iar vei avea de suferit. Dupa parerea mea trebuie discutat cu un psiholog daca nu la un urolog!

Răspuns utilizator avertizat
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Ar trebui ca atunci când practici masturbarea să îţi fixezi ca scop menţinerea organului cât mai mult în erecţie. Vei învăţa astfel să îţi amâni ejacularea. Nu obţii rezultate spectaculoase imediat dar prin perseverenţă...
Şi exerciţiile Kegel dau rezultate excelente, dar trebuie aceeaşi perseverenţă. Vezi http://www.eva.ro/dragoste/articol137.html şi http://www.askmen.ro/Exercitiile_Kegel_pentru_femei_si_barbati-a6006.html dar şi http://www.studentie.ro/......33-a-40369

| retouchan a răspuns:

Sigur nu e din cauza prezervativuluilaughing
K ala iti da senzatii tarilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai obisnuit sa iti faci placeri singur, vorbeste cu prietena ta!